В Україні зареєстрували перший генерик проти коронавірусу

В Україні зареєстрували перший генерик проти коронавірусу

Укрінформ
МОЗ України зареєструвало перший український генерик японського противірусного лікарського засобу «Авіган» - «Фавіпіравір-Мікрохім» виробництва компанії «Мікрохім» в м. Рубіжне на Луганщині.

Про це йдеться у тексті Наказу МОЗ України від 23.03.2021 № 548 «Про державну реєстрацію (перереєстрацію) лікарських засобів (медичних імунобіологічних препаратів) та внесення змін до реєстраційних матеріалів».

«Фавіпіравір-Мікрохім» успішно пройшов контрольні дослідження в уповноваженій лабораторії на базі Державного експертного центру при Міністерстві охорони здоров’я України, а також клінічні дослідження біоеквівалентності. Це говорить про те, що відтворений препарат відповідає всім стандартам та протоколам, встановленим МОЗ.

Читайте також: Естонія першою отримає від Японії препарат для лікування COVID-19

Таким чином українці нарешті отримають доступний препарат, який впливає на патогенез коронавірусу.

У вересні минулого року японська компанія Fujifilm Toyama Chemical провела клінічні дослідження та отримала докази ефективності використання препарату «Авіган» (фавіпіравір) для лікування хвороби, спричиненої коронавірусною інфекцією. Зокрема, було визначено, що препарат не просто усуває клінічні прояви хвороби, а, перш за все, впливає на патогенез коронавірусу в організмі людини.

У квітні 2020 року оригінальний препарат був внесений до переліку ліків для запобігання поширення коронавірусного захворювання в Україні. Згодом він був прийнятий до вітчизняного протоколу лікування хвороби, спричиненої COVID-19. Втім, оригінальний препарат не був зареєстрований на території України, тому купити його було неможливо.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-