СБУ перевіряє охоронні структури на причетність до незаконних збройних формувань

СБУ перевіряє охоронні структури на причетність до незаконних збройних формувань

Укрінформ
Служба безпеки України з літа 2020 року почала перевіряти діяльність громадських організацій та охоронних структур на предмет причетності їх до незаконних збройних формувань.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це під час пресконференції розповів начальник Головного управління СБУ в м. Києві та Київській області Олег Головаш.

«Ми з літа минулого року розпочали діяльність у столичному регіоні саме відносно вивчення дотримання законодавства громадськими організаціями, охоронними структурами. Тому що це, на наш погляд, на сьогодні є основна загроза… Існування на території держави, всупереч чинному законодавству, такого роду організацій, а це організована форма злочинної діяльності, це загроза. Хочу наголосити, що право на силу має тільки держава і це всі мають зрозуміти», - зазначив Головаш.

Як повідомляв Укрінформ, 24 березня СБУ викрила та припинила діяльність не передбаченого законодавством воєнізованого збройного формування, так званої приватної військової компанії, діяльність якої була спрямована на підготовку до вчинення тяжких злочинів, у тому числі проти основ національної безпеки.

До складу компанії входило понад 150 осіб, а сама організація діяла під прикриттям охоронних фірм і громадських організацій. Підготовка членів «ПВК» відбувалась на спеціально облаштованій тренувальній базі в Київській області. Також частина членів військової компанії навчалася у центрах підготовки за кордоном. Контроль та координацію діяльності злочинної організації здійснювали 15 громадян України, які вербували її потенційних учасників, надаючи перевагу колишнім військовим і правоохоронцям з досвідом участі у бойових діях.

Серед організаторів такої діяльності були колишній народний депутат України Семен Семенченко та Євген Шевченко, відомий як «позаштатний агент НАБУ.

Читайте також: Суд увечері розгляне питання арешту Семенченка та Шевченка

За версією слідства, Семенченко та Шевченко є «можливими організаторами та учасниками протиправної схеми із ввезення поза митним контролем військових запчастин і товарів подвійного призначення з Російської Федерації, які згодом продавали державним підприємствам оборонної сфери за завищеними цінами».

Читайте також: Продаж російської зброї в Ірак і Сирію: СБУ перевіряє «позаштатного агента НАБУ» Шевченка

Наразі їм та іншим організаторам повідомлено про підозру за статтею 260 Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо обрання запобіжних заходів.

Співробітники СБУ провели близько 80 обшуків за адресами офісного приміщення, місць проживання, тимчасового перебування та тренування фігурантів справи у столиці, Київській і Донецькій областях.

Читайте також: Семенченку інкримінують створення в Україні незаконного збройного формування

Правоохоронці вилучили: майже 5,5 тис. набоїв різного калібру; 7 реактивних протитанкових гранат РПГ-26; 4 підствольних гранатомети; ручний кулемет Калашнікова; 2 автоматичні гвинтівки; 3 пістолети та 3 автомати Калашнікова АКС та АКС-74; 7 помпових рушниць; 38 гранатометних пострілів ВОГ-25, 21 гранату (зокрема, Ф-1 та РГД-5); 16 запалів УЗРГМ та 6 тротилових шашок, пластид; пристрій для забезпечення конфіденційних перемовин тощо.

Під час обшуків вилучено фінансову документацію та чорнові записи щодо організаційної структури збройного формування, особові справи учасників.

Документування протиправної діяльності проводилось СБУ під процесуальним керівництвом Офісу генерального прокурора.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-