З початку 2020 року понад 66 тисяч медпрацівників залишили Україну — експерти

З початку 2020 року понад 66 тисяч медпрацівників залишили Україну — експерти

Укрінформ
Від початку 2020 року понад 66 тисяч українських лікарів та медичних працівників виїхали з України. Частина з них знайшла роботу в Польщі.

Про це йдеться в щорічному звіті Центру Разумкова "Україна 2020-2021: невиправдані очікування, неочікувані виклики", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Від початку 2020 року Україну покинули понад 66 тисяч лікарів та медичних працівників. Ще понад 5 тисяч лікарів спеціалізованої ланки та майже 34 тис. медпрацівників, більшість з яких пенсійного та передпенсійного віку, звільнились", - йдеться у звіті.

За словами фахівців, частина українських лікарів після звільнення почали шукати роботу в Польщі, яка скористалась шансом та надала їм робочі місця.

Читайте також: Медична система в Україні вже не та, як рік тому – завдяки ковіду

"До польської агенції з працевлаштування подали заявки близько 2 тис. лікарів і 3 тис. медичних сестер з України. Для залучення цих фахівців Польща пішла на безпрецедентні кроки. Сенат ухвалив «ковідний акт», відповідну поправку до закону по боротьбі з COVID-19, яким скасував обов’язкове підтвердження дипломів українських і білоруських лікарів", - наголосили експерти.

Цією ж поправкою медикам, які лікують хворих на коронавірус, удвічі підвищили зарплати. Разом з надбавками вона становить 12-15 тис. злотих, що близько 100 тис. грн.

Читайте також: У Німеччині з квітня вакцинацію будуть проводити й лікарі-практики

Відомо, що в Україні у квітні-вересні 2020р. середньомісячні витрати на оплату праці (до відрахування податків) у закладах, які надають спеціалізовану медичну допомогу, становили: керівникам закладів - 23,5 тис. грн; лікарям – близько 9000 грн; медперсоналу – 7500 грн; молодшому медперсоналу – 6100 грн.

Варто додати, що кількість зареєстрованих безробітних у сфері охорони здоров’я є однією з найбільших – 28,4 тис. осіб проти 17 тис. у 2019 р. В той же час кількість зареєстрованих вакансій станом на 1 листопада 2020 р. складала 27,7 тис. проти 43,4 тис. од. у 2019 р.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-