Глава МОЗ планує відмовитися від закордонних операцій з трансплантації за три роки

Глава МОЗ планує відмовитися від закордонних операцій з трансплантації за три роки

Укрінформ
Торік в Україні було здійснено 118 трансплантацій, цього року таких операцій має бути щонайменше 250, а в найближчі роки МОЗ планує відмовитися від закордонних операцій з пересадки органів.

Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час свого візиту до Львівської клінічної лікарні швидкої допомоги, передає кореспондент Укрінформу.

«Я поставив за мету, щоб за три роки ми досягнули повної трансплантаційної незалежності. Я гадаю, що саме лікарня швидкої допомоги міста Львова завжди буде флагманом. У питанні трансплантології ми за рік проходимо 5-6 років, які втратили свого часу. Якщо торік ми зробили 118 трансплантацій, то цього року плануємо щонайменше 250 трансплантацій», - сказав Степанов.

Читайте також: В Україні узаконили ринок біоімплантів для трансплантації

Він додав, що вже в цьому році пацієнтів з України не будуть відправляти за кордон для пересадки нирки, такі ж плани найближчим часом стосовно транплантацій кісткового мозку та печінки.

Міністр наголосив, що в Україні цього року запускають операції з дитячої трансплантації, зокрема серця та нирок. Загалом, в проєкті з розвитку трансплантації вже задіяно 38 лікарень . В цьому році на це передбачено 502 млн грн, що в 5 разів більше ніж попереднього.

Як повідомляв Укрінформ, близько 5000 українців чекають на трансплантацію органів.

В Україні діє тариф на операції з трансплантації, затверджений Кабміном. Гроші з бюджету отримують лікарні за кожне пересадження органу. Наприклад, за пересадку нирки - 397 884 гривень (за кордоном вартість такої операції - 1 млн 879 тисяч гривень), печінки - 929 125 гривень (за кордоном - 3 млн 335 тисяч 021), серця - 609 366 гривень (за кордоном така операція коштує 2 млн 569 тисяч гривень).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-