Як вижити в умовах війни та НС: в Україні створили порадник для дітей

Як вижити в умовах війни та НС: в Україні створили порадник для дітей

Відео
Укрінформ
Громадська мережа "Елеос-Україна" у співпраці з Управлінням цивільно-військового співробітництва Генерального штабу ЗСУ розробила практичний порадник для школярів "Як вижити під час надзвичайної ситуації та в умовах війни: легко про серйозне".

Презентація брошури, проілюстрованої відомим художником Андрієм Єрмоленком, відбулася в Укрінформі.

Як зазначив полковник, начальник Управління цивільно-військового співробітництва Генштабу ЗСУ В'ячеслав Власенко, Збройні сили завжди допомагають цивільному населенню, однак з'ясувалося, що люди переважно не орієнтуються, до кого звертатись у разі надзвичайної ситуації, як діяти, де сховатись та отримати допомогу, зокрема й гуманітарну.

«Побачивши це, прийшла думка, що необхідно відпрацювати такий путівник, де має бути розписаний алгоритм дій цивільної особи, яка перебуває в такому стані», - зазначив він.

Голова правління ГО "Елеос-Україна" Сергій Дмитрієв наголосив, що після початку конфлікту на Донбасі 2014 року системне інформування населення та навчання основ безпеки життєдіяльності набуло критично важливого значення, особливо для дітей із районів бойових дій. Крім того, в Україні низка регіонів часто страждають від стихійних лих - землетрусів та паводків. До регіонів з підвищеною небезпекою належать також області, де розміщені атомні електростанції, - це Запорізька, Рівненська, Хмельницька, Миколаївська.

Презентована брошура-порадник у легкій для дитячого сприйняття формі дає змогу школярам дістати уявлення про причини виникнення надзвичайних ситуацій, особливості їх перебігу та прояву, а також засвоїти алгоритм дій, які знижують ступінь ризику для життя та здоров'я.

На більш як 60 сторінках у доступній формі розповідається, як підготуватись до евакуації, які речі першої необхідності потрібно підготувати на випадок НС, як перетворити підвал на укриття, що робити, коли пролунав сигнал-попередження, та багато іншого.

«Основні розділи розповідають про те, як діяти в кризових ситуаціях. Мова про порядок поведінки - і в сім’ї, і про спілкування з батьками, і як подумати про старших чи молодших братиків і сестричок, як діяти під час війни, якщо ти бачиш людей без пізнавальних знаків», - зазначила програмний директор ГО "Елеос-Україна" Олена Танасійчук.

Читайте також: «Школа в умовах пандемії»: Міносвіти розробило інтерактивний порадник

За основу розробники взяли литовську брошуру, її допомогли перекласти та впорядкувати колеги з Литви і Канади.

Аташе з питань оборони при посольстві Литовської Республіки в Україні Дарюс Адомайтіс запевнив у готовності й надалі співпрацювати з Україною в питаннях гуманітарної допомоги.

Водночас голова правління ГО "Елеос-Україна" повідомив про плани презентувати найближчим часом відповідний мобільний додаток і мобільний анімаційний додаток для дітей у формі гри.

Усі охочі можуть скачати порадник на сайті ГО "Елеос-Україна".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-