МОЗ оновило поділ на карантинні зони: до «помаранчевої» додалася ще одна область

МОЗ оновило поділ на карантинні зони: до «помаранчевої» додалася ще одна область

Укрінформ
Міністерство охорони здоров'я оновило розподіл на карантинні зони. У Тернопільській області знову зріс показник госпіталізацій, до помаранчевої зони додалася Миколаївська область.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на дані МОЗ.

Згідно з ними, у червоній зоні перебувають чотири області - Житомирська, Івано-Франківська, Закарпатська, Чернівецька.

У помаранчевій знаходяться 10 регіонів - Київ, Вінницька, Донецька, Київська, Львівська, Миколаївська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська області.

Показник госпіталізацій хворих з COVID-19 перевищено у 9 регіонах - в Києві, Вінницькій, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Миколаївський, Тернопільській, Хмельницькій та Чернівецькій областях.

Так, при визначеному показнику рівня госпіталізації в 60 на 100 тис. населення, у Києві цей показник станом на 10 березня складає 70,3, у Вінницькій області - 116,4, Житомирській - 86,9; Закарпатській - 86,7; Миколаївській - 74,1, Тернопільській - 60,1, Хмельницькій - 66, Чернівецькій - 91,6.

Найвищий показник госпіталізацій в Івано-Франківській області - 136,7 на 100 тис. населення.

Найвищий показник завантаженості ліжок з киснем станом на 10 березня у Закарпатській області - 70,1% (при визначеному показнику 65%).

Також високий рівень зайнятості ліжок з киснем в Івано-Франківській - 63,3% та Житомирській - 55% областях.

У Києві станом на 10 березня завантаженість ліжок із киснем складає 52,4%.

Як повідомляв Укрінформ, 17 лютого Кабінет Міністрів схвалив постанову про встановлення в Україні адаптивного карантину до 30 квітня, встановлено 4 рівня епіднебезпеки та показники їх визначення.

Читайте також: «Британський» штам коронавірусу на 64% смертельніший за попередні

«Зелений» рівень дозволяє переглянути підходи до протиепідемічних обмежень в сторону пом’якшення. Встановлюється одночасно на всій території України, якщо: 1) захворюваність на грип та ГРВІ на території не менш як 13 регіонів України менш як 50% від епідемічного порогу; 2) коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2) – менш як 5%.

«Жовтий» рівень діє як базовий на рівні всієї країни. Встановлюється на рівні регіонів.

«Помаранчевий» – попереджувальний рівень, який свідчить про ускладнення епідемічної ситуації, що може призвести до запровадження посилених обмежувальних протиепідемічних заходів. Встановлюється на рівні регіонів, якщо перевищено хоча б один показник: 1) захворюваність на грип та ГРВІ перевищує епідемічний поріг; 2) завантаженість ліжок, забезпечених постачанням медичного кисню у визначених закладах охорони здоров’я – понад 65%; 3) кількість тестувань методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2 протягом останніх 7 днів на 100 тис. населення – менш як 300; 4) кількість госпіталізацій протягом останніх 7 днів на 100 тис. населення – понад 60; 5) коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2) – понад 20%; 6) зростання госпіталізацій протягом останніх 7 днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом – понад 50%.

Читайте також: В Україні за добу - 9 084 випадків коронавірусу

«Червоний» рівень встановлюється на рівні регіонів, якщо протягом трьох днів перевищено 2 або більше показників: 1) завантаженість ліжок, забезпечених постачанням медичного кисню у визначених закладах охорони здоров’я – понад 65%; 2) кількість тестувань методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2 протягом останніх 7 днів на 100 тис. населення – менш як 300; 3) кількість госпіталізацій протягом останніх 7 днів на 100 тис. населення – понад 60; 4) коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2) – понад 20%; 5) зростання госпіталізацій протягом останніх 7 днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом – понад 50%.

«Червоний» рівень епідемічної небезпеки визначається рішенням Державної комісії з питань ТЕБ та НС за ініціативи міністра охорони здоров'я протягом 48 годин. Рішення Держкомісії з питань ТЕБ та НС набирає чинності не раніше, ніж через два дні з дати його оприлюднення. Рішення про скасування «червоного» рівня ухвалюється у разі досягнення регіоном усіх показників протягом п’яти днів підряд.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-