Лікування «корони» стовбуровими клітинами: українські вчені отримали перші результати досліджень

Лікування «корони» стовбуровими клітинами: українські вчені отримали перші результати досліджень

Укрінформ
Інститут молекулярної біології і генетики (ІМБГ) проводить дослідження з лікування важкої коронавірусної пневмонії стовбуровими клітинами.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє ІМБГ у Фейсбуці.

"Маємо хорошу новину: отримано результати першого етапу клінічних досліджень з лікування важкої коронавірусної пневмонії, а саме т.зв. цитокінового шторму, стовбуровими клітинами", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у дослідження були включені 13 пацієнтів (чоловіки віком від 36 до 73 років) із двобічною пневмонією, сатурацією нижче 93% та тяжким перебігом хвороби. На другий тиждень після введення стовбурових клітин повністю відновилися легені у чотирьох з 13 пацієнтів. На 24-ий тиждень у пацієнтів за результатами КТ відзначали позитивну динаміку відновлення легень, тільки один пацієнт має ознаки фіброзування в одній долі однієї легені.

Читайте також: Наслідки ковіду: то все ж брадикардія чи тахікардія?

Тим часом у контрольній групі з 15 пацієнтів, які не отримували клітинної терапії, одна людина померла, а у семи виникли прояви фіброзування легенів на 8-ий тиждень.

Старший науковий співробітник Інституту молекулярної біології і генетики НАНУ, к.б.н., Володимир Шаблій зазначив, що ці дані дозволяють стверджувати, що на сьогодні застосування мезенхімальних стовбурових клітин є перспективним методом боротьби з фіброзним переродженням тканини легень внаслідок пневмонії, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Читайте також: Імунітет і цитокіновий шторм при COVID-19. Що відомо, як запобігти?

Клінічне дослідження «Лікування коронавірусної COVID-19 пневмонії (збудник SARS-CoV-2) кріоконсервованими алогенними мультипотентними мезенхімальними стовбуровими клітинами плаценти та пуповини» проводиться за участю Інституту клітинної терапії у співпраці з Київською міською клінічною лікарнею № 4 та Інститутом епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського. Клітинні препарати виготовлено біотехнологічною лабораторією Інституту клітинної терапії відповідно до міжнародних стандартів.

У ІМБГ відзначають, що в різних країнах світу вчені експериментують з таким методом відновлення понівечених коронавірусом легень. В Україні ж подібні дослідження проводяться вперше.

"Здатність мезенхімальних стовбурових клітин пригнічувати вивільнення прозапальних цитокінів є особливо цінною при коронавірусній пневмонії, важкість якої обумовлена так званим “цитокіновим штормом”. Під терміном “цитокіновий шторм” розуміють, що активовані SARS-CoV-2 власні імунокомпетентні клітини в надлишку виділяють біологічно-активні речовини, що викликають патологічне запалення як тканини легень, так і інших органів, підвищують проникність судин, що згодом сприяє розвитку фіброзу легень", - повідомляють в Інституті.

Читайте також: Індійську COVID-вакцину у формі крапель чи спрею можуть випробувати в Україні

Зазначається, що наразі йдеться про перший етап клінічних випробувань. Для того, щоб отримати повноцінні дані стосовно ефективності методу, спостереження за пацієнтами має тривати не менше року.

Як повідомлялося, в Україні станом на 3 березня зафіксовано 1 364 705 випадків коронавірусної хвороби COVID-19, з них за минулу добу - 7 235.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-