Адвокати Стерненка звернулися до ДБР - вважають, що підпис на протоколі підробили в поліції

Адвокати Стерненка звернулися до ДБР - вважають, що підпис на протоколі підробили в поліції

Укрінформ
Адвокати активіста Сергія Стерненка подали до Державного бюро розслідувань (ДБР) заяву щодо підписів громадянина Сергія Щербича у справі, за якою суд виніс Стерненку вирок 7 років 3 місяці позбавлення волі.

Як передає Укрінформ, про це інформує у Фейсбуці юридична компанія «Міллер».

Адвокати виклали скрін-копії 4 різних документів «з матеріалів кримінального провадження по справі нібито викрадення Щербича», і, за їх інформацією, на кожному стоїть підпис потерпілого.

За словами юристів, перші три документи були подані особисто потерпілим, а четвертий – протокол слідчого експерименту за участі потерпілого, який у матеріали справи долучив слідчий.

Юристи зазначають, що саме на четвертому документі підпис потерпілого суттєво відрізняється від перших трьох.

«Ми переконані, що в протоколі проведення слідчого експерименту підпис зроблений не потерпілим. І це – серйозна підстава вважати, що у справі, за якою засудили нашого клієнта (Стерненка – ред.), мало місце службове підроблення з боку співробітників поліції. Саме тому адвокати нашої компанії вже звернулись із відповідною заявою до ДБР про вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 366 ККУ», - йдеться у повідомленні.

Адвокати компанії мають намір після реєстрації кримінального провадження ініціювати вилучення цих документів з матеріалів судової справи та направлення їх на почеркознавчу експертизу.

У компанії «Міллер» пояснюють, що у разі підтвердження підробки підпису, відповідальні за це службові особи мають понести передбачену законом відповідальність, а суд – визнати такий доказ недопустимим.

«Цей процес ніяк не вплине на строки апеляційного оскарження вироку та запобіжного заходу у справі Сергія Стерненка, а буде розслідуватися в рамках окремого кримінального провадження», - розповіли в юридичній компанії.

Читайте також: В ОП вважають, що офіційну реакцію Президента на справу Стерненка будуть сприймати як тиск

Як повідомляв Укрінформ, 27 лютого у Києві та інших містах України й за кордоном пройшли акції на підтримку активіста Сергія Стерненка.

Це була друга аналогічна акція. Перша відбулася в багатьох містах України 23 лютого, коли Приморський районний суд Одеси визнав Стерненка винним у викраденні людини за попередньою змовою групи осіб, а також у незаконному зберіганні зброї і засудив до 7 років 3 місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна. До оскарження вироку йому обрали запобіжний захід тримання під вартою.

Стерненко заперечує свою причетність до викрадення і наполягає на політичній умотивованості справи. Захист Стерненка заявив про намір якнайшвидше подати апеляцію на вирок активісту.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-