Псевдомінування є одним із інструментів гібридної війни - МВС

Псевдомінування є одним із інструментів гібридної війни - МВС

Укрінформ
Правоохоронці регулярно отримують інформацію про нібито мінування різних будівель. Найчастіше такі повідомлення виявляються неправдивими.

Відправляють їх здебільшого психічно нездорові люди, а також хулігани, розповів радник міністра внутрішніх справ України Володимир Мартиненко в програмі "5 вопросов на злобу дня" телеканалу "Дом", передає Укрінформ.

Окрім того, такі повідомлення часто надходять з Росії та ОРДЛО. Це може бути частиною гібридної війни проти України, вважає Мартиненко.

"Давайте не забувати, що в нас триває гібридна війна. А серед методів і алгоритмів, які в ній використовуються, є зокрема і залякування населення за допомогою таких неправдивих повідомлень про мінування. І для цього не шкодують ресурси", — зазначив радник міністра.

Водночас він закликав українців ставитись до таких повідомлень серйозно, адже ніхто не знає, коли воно виявиться правдивим. Тому й про всі підозрілі предмети потрібно повідомляти в поліцію.

Читайте також: У Києві затримують кожного четвертого "псевдомінера" - Крищенко

"А ми зробимо все можливе, щоб цей вид злочинів мінімізувався або припинився взагалі. Досить вже залякувати наших громадян такими ситуаціями. Адже це завдає не лише економічних збитків, не тільки зупиняється робота метро або торгових центрів, а це дуже впливає на психіку наших співгромадян", — підсумував Мартиненко.

Також заступник глави МВС розповів, що через те, що більшість повідомлень про замінування надходять з Росії та ОРДЛО, затримати винних не вдається.

Читайте також: Поліція отримала 13 дзвінків від "мінерів", деякі - з російських номерів

Як повідомляв Укрінформ, 2 березня Верховна Рада посилила покарання для "телефонних мінерів". За це рішення проголосували 286 народних депутатів. Відповідно до проголосованих депутатами змін передбачається відповідальність у вигляді позбавлення волі від 4 до 8 років для "телефонних терористів", якщо об’єктами завідомо неправдивого повідомлення стали критично важливі об’єкти інфраструктури або будівлі чи споруди, що забезпечують діяльність органів державної влади, або заклади охорони здоров’я, або заклади освіти або якщо воно спричинило тяжкі наслідки чи вчинене повторно. Раніше термін ув'язнення був 2- 6 років.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-