Директор Охматдиту розповів про лікування дітей з Криму та ОРДЛО

Директор Охматдиту розповів про лікування дітей з Криму та ОРДЛО

Укрінформ
Дітей з тимчасово окупованих територій приймають на лікування в Національній дитячій спеціалізованій лікарні "Охматдит". Медики вважають це дуже важливим напрямом своєї діяльності.

Про це розповів генеральний директор національної клініки Володимир Жовнір в програмі "Неофициальный разговор" на телеканалі "Дом", передає Укрінформ.

Він акцентував, що "медики – без кордонів, без політики".

"Я намагаюся робити все можливе, щоб політики в нашій роботі було якомога менше. Діти є діти. І будь-який лікар повинен вважати за честь допомогти дитині, незалежно від території – окупованої, неокупованої. Тим більше, там люди часто є заручниками ситуації, яка склалася", – зазначив Жовнір.

Думку генерального директора поділяють й інші лікарі Охматдиту. Так, завідувач відділення дитячої офтальмології та мікрохірургії ока Юрій Барінов зауважив, що по-особливому ставиться до юних пацієнтів, які прибули з окупованих територій.

"У нас таке трепетне ставлення до них. У мене так точно, впевнений, що й у більшості людей України. Я вважаю їх нашими братами, сестрами, їхні діти – це і наші діти. Підсвідомо у мене виникає почуття, що я краще до них ставлюся", – зазначив медик.

На думку Жовніра, важливо, щоб діти з окупованих територій лікувалися саме в Україні. Це важливо і для їхніх батьків. "Щоб вони відчували себе українцями та залишалися тут", – сказав він.

Таке саме ставлення до українців з тимчасово окупованих територій було і в медиків Центру дитячої кардіології та кардіохірургії, в якому Жовнір 13 років працював головним лікарем.

Читайте також: Стан деяких відділень «Охматдиту» близький до аварійного - Зеленський

"З досвіду кардіоцентру скажу, що багато людей зберігають українські паспорти, українське громадянство тільки в надії допомогти своїй дитині", – акцентував гендиректор Охматдиту.

Він уточнив, що Охматдит, як державний лікувальний заклад, надає послуги безкоштовно. Також тут діє Опікунська рада, яка теж впливає на те, щоб лікування було ефективним і безкоштовним.

"Є, звичайно, моменти стосовно дуже вузьких спеціальностей. Наприклад, орфанні захворювання (узагальнена назва рідкісних захворювань, частота яких не перевищує п'яти випадків на 10 тис. осіб – ред.), генна терапія – там поодинокі медикаменти, і їхня вартість нечувана. Ми намагаємося зробити так, щоб навіть ці медикаменти були доступні нашим пацієнтам, щоб ті ж благодійники, те ж суспільство допомагало, включалося в процес. Щоб це не лягало на плечі сім'ї, а вирішувалося спільно", – додав Жовнір.

НДСЛ "Охматдит" – медична установа для надання екстреної та високоспеціалізованої медичної допомоги дітям з усіх регіонів України.

Щорічно в стаціонарі на 620 лікарняних ліжках проходять лікування понад 18 тис. дітей та близько 28 тис. отримують невідкладну допомогу в травматологічному пункті лікарні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-