В Укрдержархіві сказали, чому не можуть оприлюднити імена політиків-агентів КДБ

В Укрдержархіві сказали, чому не можуть оприлюднити імена політиків-агентів КДБ

Укрінформ
Державна архівна служба України не зможе оприлюднити імена українських політиків - агентів КДБ, оскільки публікувати фактично нічого.

Про це 30 січня в ефірі програми "Неофициальный разговор" на телеканалі "Дом" заявив глава Укрдержархіву Анатолій Хромов, передає Укрінформ.

"Наприкінці 1980-х та у 1990 році дуже великі масиви документів, за негласною вказівкою, були знищені. Зробили це дуже технічно, скоротивши терміни їхнього зберігання. Але це був негласний наказ - зачищати документи", - стверджує Хромов.

Читайте також: Московські спецслужби вербували Трампа упродовж 40 років - The Guardian

За його словами, ті, хто працює із документами радянських спецслужб, зазначають, що "краще збереглися документи 1930-1940 років, і навіть 1920-х, ніж 1980-х і 1970-х. Тому що саме ці документи могли нести певну загрозу для політичної еліти, яка після розвалу СРСР прийшла до влади в незалежній вже Україні".

Хромов переконаний, що дуже складно буде довести причетність політика до спецслужб, однак це можливо.

Читайте також: Меморіал «Бабин Яр» оприлюднив 300 тисяч архівних документів

"Якщо ми знаємо якесь оперативне прізвисько агента і воно простежується в матеріалах інших справ, і будуть свідки, які будуть знати, хто там перебував, то можна, в принципі, довести, що агентом "Стрілою", наприклад, була ось відома або невідома конкретна людина", - зазначив Хромов.

Водночас він наголосив, що "саме списків агентів 1970-1980 років практично не збереглося, їх немає".

Читайте також: У Дрогобичі знайшли поховання жертв НКВС

Як повідомлялося, Україна в рамках декомунізації надає для кожного доступ до документів колишньої радянської спецслужби - ЧК-НКВД-КГБ.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-