Варфоломій вшанував пам’ять жертв Голодомору

Варфоломій вшанував пам’ять жертв Голодомору

Відео
Укрінформ
У суботу, 28 листопада, у Стамбулі Вселенський патріарх Варфоломій вшанував пам'ять жертв організованого радянською владою Голодомору в Україні.

Це відбулося під час Божественної Літургії за участю Вселенського Патріарха Варфоломія до 87-х роковин Голодомору в Україні, передає кореспондент Укрінформу.

Як зазначив Вселенський патріарх ХХ століття можна вважати найбільш трагічним періодом в історії людства. Окрім Першої та Другої світових воєн, під час нього сталися ще й інші трагедії людства, менше знайомі громадськості, або які майже ігноруються.

«Серед останніх слід згадати Голодомор - Великий голод в Україні, що мав на меті вбити голодом від семи до десяти мільйонів благочестивих українців у найжахливіші роки радянського режиму, з 1932 по 1933 рік, жертв якого ми з молитвою вшановуємо у цей день.

Сьогодні ми молимось про спокій для душ цих мільйонів благочестивих українців, яких наш Милостивий Господь переніс з темряви долини смутку й плачу до Країни живих, до «місця світла, місця освіження, звідки пішли біль, горе та смуток».

Читайте також: В Австрії вшанували жертв Голодомору поминальною молитвою

Співаючи «вічна пам’ять» цим вірним, ми пам’ятаємо про їх трагічний кінець та засвідчуємо всій нашій людській родині, що ми ніколи не повинні забувати про таку страшну трагедію, натомість ми повинні засудити винних у Голодоморі, щоб такі жорстокості не повторювалися в історії людства», - йдеться у зверненні Вселенського Патріарху.

Читайте також: У президента Польщі запалили свічку в пам'ять про жертв Голодомору

Як повідомлялося, в Україні щороку в четверту суботу листопада відзначається День пам'яті жертв Голодоморів 1921-22, 1932-33 та 1946-47 років.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-