Опублікували закон про посилення покарання за викрадення авто

Опублікували закон про посилення покарання за викрадення авто

Укрінформ
Закон "Про внесення змін до статті 289 Кримінального кодексу України щодо протидії незаконному заволодінню транспортним засобом" (№3301), який посилює покарання за викрадення авто, оприлюднено в офіційній газеті Верховної Ради "Голос України".

Як передає Укрінформ, текст закону також оприлюднено на офіційному сайті видання.

Зміни до Кримінального кодексу передбачають, що незаконне заволодіння транспортним засобом каратиметься обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк. Таким чином, зі статті 289 ККУ виключено положення, що передбачає за такі дії накладення штрафу у розмірі від 1000 до1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 тис. грн до 20 тис. 400 грн).

Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з насильством, що не є небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або вчинені з проникненням у приміщення чи інше сховище, або якщо вони вчинені у значних розмірах, відтепер каратимуться позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років з конфіскацією майна або без такої.

Якщо такі дії вчинені організованою групою або поєднані з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або якщо вони вчинені у великих розмірах, каратимуться позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

Під значними розмірами визнається сума від 100 до 250 НМДГ (від 1700 грн до 4250 грн), а під великими – понад 250 НМДГ.

За незаконне внесення змін, підробку, заміну або знищення ідентифікаційного номера транспортного засобу, яким незаконно заволоділи, його реалізацію, а також створення чи утримання місць, в яких здійснюється переховування, розукомплектування чи переобладнання таких транспортних засобів передбачається штраф від 1000 до 1200 НМДГ (від 17 тис. грн до 20400 грн) або обмеження волі на строк від трьох до п'яти років, або позбавлення волі на той самий строк.

Ті самі дії, вчинені організованою групою або злочинною організацією, каратимуться позбавленням волі на строк від п'яти до семи років із конфіскацією майна.

Читайте також: В Україні створять комісію з азартних ігор і лотерей

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 3 вересня ухвалила зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів щодо удосконалення законодавства у сфері протидії незаконному заволодінню транспортним засобом. Голова ВР Дмитро Разумков підписав цей закон 8 вересня, а Президент Володимир Зеленський - 22 вересня.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-