Справа Гандзюк: суд визначив порядок вивчення доказів

Справа Гандзюк: суд визначив порядок вивчення доказів

Укрінформ
Дніпровський райсуд столиці визначив порядок дослідження доказів у справі убивства херсонської активістки Катерини Гандзюк.

Про це передає кореспондент Укрінформу.

Зокрема, суддя Юлія Іваніна оголосила, що спочатку будуть досліджені документи, звукові аудіозаписи, речові докази. Після цього у суді вивчать матеріали цивільних позовів і допитають потерпілих батьків і цивільного чоловіка Катерини Гандзюк. Далі допитають 38 свідків сторони обвинувачення, а потім - свідків сторони захисту. Наприкінці допитають обвинувачених голову Херсонської обласної ради Владислава Мангера і експомічника депутата Херсонської обласної ради Олексія Левіна.

Адвокат Мангера у ході судового засідання просив суд допитати 101 свідка з боку захисту. Однак прокурор виступив проти допиту декількох свідків, оскільки, на його думку, вони не володіють ніякою інформацією у цій справі. Зрештою суддя зазначила, що питання допиту декількох свідків зі списку захисту буде вирішене пізніше під час дослідження доказів у суді.

Наступне судове засідання у справі Гандзюк відбудеться у Дніпровському райсуді столиці о 14 год. 11 вересня.

Читайте також: Справа Гандзюк: прокурор просить для Мангера і Левіна по 12 років тюрми

Крім того, суд визначив такі дати розгляду справи: 18 і 25 вересня, а також 2 і 9 жовтня поточного року.

Як повідомлялося, 28 липня прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера і експомічника депутата Херсонської облради Олексія Левіна за організацію нападу на Гандзюк.

Херсонську активістку Катерину Гандзюк 31 липня 2018 року облили сірчаною кислотою біля під'їзду її будинку в Херсоні. Опіками було уражено 40% тіла жінки. Вона перенесла кілька операцій, але 4 листопада того ж року померла.

За підозрою у причетності до її вбивства були затримані п'ятеро людей, а 12 листопада 2018 року стало відомо про арешт Ігоря Павловського - колишнього помічника народного депутата Миколи Паламарчука.

11 лютого 2019 року Генпрокуратура оголосила голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру підозру в організації вбивства Гандзюк. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю виходу під заставу у розмірі 2 млн 497 тис. 300 гривень, яку було внесено.

6 червня 2019 року п’ятьох безпосередніх виконавців нападу було засуджено на строки від 3 до 6,5 років позбавлення волі.

У січні 2020 року на території Болгарії затримали за організацію нападу на Гандзюк Олексія Левіна, помічника-консультанта депутата Херсонської облради.

16 березня Левіна екстрадували з Болгарії в Україну. На думку слідчих, Левін є ключовою фігурою, яка пов'язує виконавців і замовників нападу на Гандзюк. Саме він підозрюється в організації цього злочину, підбурюванні до його виконання, наданні інформації, зокрема, щодо місця проживання Гандзюк. У березні суд продовжив до 29 липня строк розслідування справи проти Левіна.

27 квітня Офіс генпрокурора і СБУ оголосили про завершення слідства у справі про організацію нападу на Гандзюк.

11 червня Мангеру вручили постанову про поновлення досудового розслідування, а також клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

20 серпня Дніпровський районний суд продовжив до 18 жовтня 2020 року Манеру і Левіну запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою без можливості внесення застави.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-