П'ять заяв на бюджет і безлім на контракт: МОН назвало новації вступної кампанії-2020

П'ять заяв на бюджет і безлім на контракт: МОН назвало новації вступної кампанії-2020

Укрінформ
Вступна кампанія до закладів вищої освіти розпочнеться о 10 годині 1 серпня, і вступники зможуть подати до 5 заяв на бюджет у період з 13 по 22 серпня.

Про це та деякі новації вступу до ЗВО у 2020 році на брифінгу розповів заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Вступна кампанія до закладів вищої освіти розпочнеться 1 серпня. 1 серпня о 10 годині ранку буде відкрита можливість реєстрації електронних кабінетів. Вступники зможуть подати до 5 заяв на бюджет у період з 13 по 22 серпня. Кількість заяв на контрактну форму навчання є необмеженою", - сказав Вітренко.

Серед новацій він назвав можливість подачі електронних заяв вступниками пільгових категорій, які мають хоча б 1 сертифікат ЗНО 2017-220 років.

Для цього їм потрібно звернутися до одного з закладів вищої або передвищої фахової освіти і надати підтверджуючий пільги документ, документ, що посвідчує особу та документ про освіту для внесення в окремий реєстр осіб зі спеціальними умовами вступу.

Друга новація: вступники, що мають право складати вступні іспити замість ЗНО, а також ті, що складають творчі конкурси на певні спеціальності, для участі в конкурсі на бюджетні місця, починаючи з 24 липня мають зареєструватися в закладі вищої освіти для складання таких іспитів та творчих конкурсів. Скласти такі іспити та творчі конкурси необхідно з 1 по 12 серпня.

Урядовець додав, що в 2020 році освітні центри “Крим-Україна” та “Донбас-Україна” будуть створені у всіх закладах вищої освіти не тільки підпорядкування МОН, а й підпорядкування МОЗ, Мінкульту та трьох закладів вищої освіти МВС.

Також в межах окремої квоти в конкурсному відборі будуть брати учатсь не лише вступники Автономної республіки Крим та міста Севастопіль, а й вступники з непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей та лінії зіткнення.

Подання документів на зарахування на освітній ступінь бакалавра за кошти державного бюджету відбувається в два етапи: основний до 20 серпня, другий етап - зарахування на контракт — до 23 жовтня.

В освітніх центрах вступники з тимчасово окупованих територій та Криму мають можливість подати до 5 заяв в одному освітньому центрі.

Читайте також: Вступна кампанія - 2020: мінімальний бал "на бюджет" — 125

Окремо Вітренко наголосив, що в цьому році заклади вищої освіти не мають права відмовляти у прийнятті документів через запис у свідоцтві про освіту "звільнений або звільнена від ДПА". За його словами, середній бал додатка до свідоцтва про освіту розраховується як середнє арифметичне усіх зазначених в додатку оцінок.

"Предмети, за якими зроблено запис "звільнений або звільнена", "зараховано", а також факультативи у загальну кількість не враховуються", - сказав Вітренко.

Він нагадав, що з 30 червня в МОН працює консультативний центр з питань вступу. Також на сайті МОН працює чат-бот, в якому можна поставити питання стосовно вступу. У Фейсбук МОН створило консультативну групу "Вступ-2020", де також можна поставити питання стосовно вступу до ЗВО.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-