Президент взяв участь в урочистостях з нагоди Дня ВМС ЗСУ

Президент взяв участь в урочистостях з нагоди Дня ВМС ЗСУ

Відео
Укрінформ
Президент Володимир Зеленський взяв участь в урочистих заходах з нагоди Дня Військово-морських сил ЗСУ.

Пряма трансляція здійснювалась на сторінці Офісу глави держави у Facebook.

Вперше День ВМС України був відзначений у Севастополі 1 серпня 1997 року. В цей день на колишніх кораблях Чорноморського флоту ВМФ СРСР, що перейшли до складу ВМС України, були урочисто підняті військово-морські прапори України.

День ВМС ЗС України був установлений на прохання Військової Ради Військово-морських сил, на честь перших широкомасштабних навчань українського військового флоту «Море-96» (30 липня – 1 серпня 1996), указом Президента від 17 серпня 1996 року.

Читайте також: День Військово-Морських Сил ЗСУ відбуватиметься в морі у закритому режимі

Святкування дня ВМС стало всенародним оглядом бойової готовності українського флоту і визначенням його авторитету як у Севастополі, так і в Україні в цілому. Крім того, воно засвідчило перемогу не лише військових моряків, а всього українського народу у виснажливій боротьбі за флот, за право України бути морською державою.

Згодом, згідно з указом Президента Ющенка від 24 березня 2006 року День Військово-морських сил Збройних сил України відзначався щорічно в першу неділю липня. З 2012 року почали відзначати в останню неділю липня. У 2015 році ми знову повернулися до святкування Дня ВМС в першу неділю липня.

Нині, у зв’язку з російською окупацією Криму, штаб ВМС України розташований в Одесі.

Фото: ОП

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-