Психіатричні лікарні опинилися на межі закриття - Степанов

Психіатричні лікарні опинилися на межі закриття - Степанов

Укрінформ
Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив, що після впровадження другого етапу медичної реформи, що почався 1 квітня поточного року, спеціалізовані психіатричні лікарні поставили на межу закриття і звільнення працівників.

Про це урядовець сказав під час брифінгу в понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Якщо ми кажемо про психіатричну галузь, то на сьогоднішній день з Національною службою охорони здоров’я уклали договори 58 спеціалізованих психіатричних лікарень. Якщо подивитися на той тариф і на специфіку організації психіатричної служби, і на те, що з ними відбулося після 1 квітня, то їх всіх поставили не просто на грань виживання, вони поставлені на межу повного закриття і звільнення в тому числі медичних працівників», - сказав Степанов.

Він наголосив, що головні лікарі психіатричних лікарень та Асоціація психіатрів України б’ють на сполох у зв’язку з ситуацією.

Читайте також: МОЗ готує для психлікарень "план порятунку" від закриття

«Як мені відомо, до 1 квітня практично з ними була повністю відсутня комунікація. І ніхто не питав, яка стратегія розвитку психіатричної служби, їх ніхто не питав, яким чином вони будуть виживати на тариф, який встановлений, їх ніхто не питав, що робити з 22 тисячами психіатричних хворих з хронічними захворюваннями, які сьогодні знаходяться в психіатричних лікарнях. Це тяжко хворі наші громадяни , більшість із яких втратили соціальні зв’язки, їх не можна виписувати, не можна просто так закрити лікарні і випустити їх на вулицю, але на сьогоднішній день, коли фінансування по тих затверджених тарифах і по тій стратегії яка була запроваджена, поставила їх на межу, що вони отримують, наприклад 15, 12, 20% від минулорічного бюджету», - заявив міністр.

За його словами, якщо не виправити ситуацію, це призведе до звільнення працівників психіатричних лікарень.

«Будемо виправляти цю ситуацію», - сказав Степанов, не уточнивши, яким чином.

Як повідомлялося, 1 квітня в Україні стартувала Програма медичних гарантій - перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту. Скористатися ним може кожен громадянин України, а також особи, прирівняні до громадянства.

На брифінгу 28 квітня 2020 року міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що Міністерство охорони здоров’я найближчим часом озвучить алгоритм дій щодо виходу з ситуації, що склалась у психіатричних лікарнях у зв'язку з недофінансуванням.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-