Україна закупатиме ліки на більш вигідних умовах – Степанов

Україна закупатиме ліки на більш вигідних умовах – Степанов

Укрінформ
Міністерство охорони здоров'я веде перемовини з міжнародними організаціями, через які Україна закуповує за державний кошт ліки для хворих на онкологію, ВІЛ, СНІД, гепатит, гемофілію та інші захворювання, про зміну умов закупівель.

Про це на брифінгу розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Що стосується закупівлі в міжнародних організаціях (лікарських засобів, які закуповуються за державні кошти для хворих на онкологію, ВІЛ, СНІД, гепатит, гемофілію та інші захворювання – ред.), то відбувається зміна алгоритмів. Розпочинаються перемовини із міжнародними організаціями, через які на сьогоднішній день відбувається закупівля лікарських засобів. Їх три такі організації. Я думаю, що ми в змозі будемо почати купувати на умовах, які будуть більш вигідні Україні», - заявив Степанов.

За його словами, Україна може здійснювати закупки означених лікарських засобів на інших умовах, ніж було раніше.

Читайте також: Регіонам передали 867 тисяч ПЛР-тестів: у МОЗ кажуть - аналізи безкоштовні

«Ми перераховували всі кошти, які в нас визначені для державних закупівель по всіх програмах на міжнародні організації, а потім через рік, або через півтора отримували відповідно лікарські засоби. Мені здається, ми в змозі перейти на інші алгоритми, коли ми авансуємо частину, а решту сплачуємо після поставки цих лікарських засобів, або взагалі не авансуємо, а сплачуємо після поставки», - наголосив міністр.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство охорони здоров’я заявило про заборгованість міжнародних закупівельних організацій щодо поставок ліків на суму 5,3 млрд грн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-