"Голос" проситиме НАЗК розібратись з пропозицією Гереги про закупівлю масок

Укрінформ
Депутатська фракція політичної партії «Голос» звертається до Нацагентства з питань запобігання корупції з проханням розслідувати інцидент щодо розсилки народним депутатом Олександром Герегою (група "За майбутнє") повідомлень із пропозицією придбати засоби індивідуального захисту.

Про це в коментарі Укрінформу повідомив перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності Андрій Осадчук (фракція «Голос»)

«Я можу підтвердити, що на мою офіційну поштову адресу депутата Верховної Ради надходила комерційна пропозиція з офіційної поштової адреси депутата Верховної Ради Гереги щодо придбання захисних масок, костюмів та інших засобів захисту. Аналогічні пропозиції надходили на поштові адреси й інших депутатів фракції «Голос». Я особисто вбачаю в цих діях корупційне правопорушення, а саме дії в режимі реального конфлікту інтересів. У зв’язку з цим сьогодні ми звертаємося до Національного агентства з питань запобігання корупції з проханням розслідувати цей інцидент, дати йому правову оцінку і притягнути винних до відповідальності відповідно до вимог законодавства», – зазначив Осадчук.

Читайте також: Маски в "Епіцентрі": Кличко каже, що лист Гереги зареєстрували у КМДА 28 квітня

Окрім того, депутат поінформував, що «Голос» має намір звернутися до НАЗК з іншою заявою щодо необхідності провести перевірку всіх обстави здійснення доставки з Китаю до України гуманітарного вантажу транспортним літаком «Мрія».

«Ми вбачає ознаки вчинення корупційного правопорущення посадовими особами, а саме зловживання службовим становим в інтересах підприємницьких структур, які очевидно діють з метою отримання прибутку», – додав Осадчук.

Як повідомляв Укрінформ, заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко зазначив, що на літаку "Мрія", який доставляє в Україну медичні товари, частина вантажу є гуманітарною, а частина закуплена за кошти комерційних структур.

Раніше ЗМІ повідомляли, що народний депутат Олександр Герега написав листи меру Києва Віталію Кличку та нардепам ВР з пропозицією купувати медичні товари протиепідемічного призначення у його компанії "Епіцентр К". У своїх листах він вказав, що ці товари доставлені в Україну літаком "Мрія".

Водночас помічник Гереги Ольга Григор’єва повідомила, що лист на ім’я Кличка був єдиним подібним надісланим листом, він був помилкою іншої помічниці, і що наразі народний депутат із цим розбирається.

23 квітня в Україну прибув транспортний літак АН-225 "Мрія" з медичним вантажем. Літак у Києві зустрічали Президент Володимир Зеленський, міністр інфраструктури Владислав Криклій, головний санітарний лікар Віктор Ляшкота інші чиновники. Загалом "Мрія" привезла 103 тонни медичного вантажу.

Тоді Президент Володимир Зеленський заявляв, що "наша "Мрія" привезла в Україну 12 мільйонів масок як для лікарень, так і для аптечних мереж, привезли близько 260 тисяч захисних окулярів для медиків і більше 100 тисяч захисних костюмів 5-го рівня захисту".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-