Реєстрації мобільних телефонів у новому законопроекті не буде

Реєстрації мобільних телефонів у новому законопроекті не буде

Укрінформ
У новому законопроекті "Про електронні комунікації", внесеному на заміну відкликаного проекту №1083, не буде "токсичної" норми про реєстрацію мобільних телефонів.

Про це в інтерв'ю UBR повідомив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко.

"Токсичні норми, які були в попередніх варіантах, і які могли двояко трактувати, в новій редакції зникнуть. Все максимально буде запозичено з директив Євросоюзу", - повідомив депутат.

За словами Федієнка, сама норма про реєстрацію була витлумачена громадськістю двояко, і формулювання в документі цьому сприяли. З іншого боку, після критики законопроект був відразу відкликаний.

"Ми прислухалися до критики, висловленої в соціальних мережах. Нами було прийнято рішення відкликати і ще раз проаналізувати законопроект. На мою особисту думку, в деяких термінах законопроекту №1083 (про електронні комунікації - ред.) відбулося маніпулювання. Я повернувся з конференції операторів і коли запитав, хто читав законопроекти, то з представників 300 компаній руки підняли від сили троє. Якщо спеціалісти не читають законопроекти, то чого ж чекати від громадськості. Цим легко користуються різні маніпулятори", - вважає Федієнко.

Друге спірне питання - це реєстрація IMEI-кодів (унікальний міжнародний номер телеком-обладнання). Його також планується вилучити з проекту.

Читайте також: У Раді відкликали законопроєкт про продаж SIM-карт лише за паспортом

"Чомусь усі вирішили, що знову ж таки потрібно буде з паспортом кудись йти і реєструвати десь IMEI телефону. Ми зрозуміли, що нам потрібно буде чіткіше прописати ці норми, якщо вони залишаться в законопроектах. Хочу відразу всіх заспокоїти, цієї норми не буде", - наголосив Федієнко.

Як повідомлялося, 3 вересня автори законопроекту "Про електронні комунікації" №1083, який передбачав продаж SIM-карток тільки за паспортом і реєстрацію IMEI-кодів телефонів, відкликали документ з апарату Верховної Ради.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-