Росіяни на нараді ОБСЄ активно вживають пропагандистські меседжі - Томіленко

Росіяни на нараді ОБСЄ активно вживають пропагандистські меседжі - Томіленко

Укрінформ
Учасники наради ОБСЄ у Варшаві від Росії активно вживають пропагандистські меседжі, політизуючи тему свободи слова і прав журналістів.

Про це в коментарі власному кореспондентові Укрінформу повідомив в кулуарах наради ОБСЄ у Варшаві голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко.

“Частина спікерів, особливо представників Росії або інтегрованих з Росією представників кримських та частини проросійських ЗМІ у країнах Балтії, намагаються принести до дискусії пропагандистські меседжі і політизують тему свободи слова і прав журналістів”,- заявив Томіленко.

Він підкреслив, що під час свого виступу на нараді ОБСЄ він звернув увагу на напади чи переслідування журналістів, які здійснює Росія, як у випадку з українським журналістом Романом Сущенком.

“Його приклад і його доля показують, що будь-який український журналіст може бути кинутий до російської буцегарні. Так само Росія переслідує у Криму кримськотатарських громадських журналістів, переслідує Миколу Семену, якому заборонено займатися публічною громадською і журналістською діяльністю”,- зазначив голова НСЖУ.

Він зауважив: офіційний представник США в середу акцентував увагу на відповідальності Росії за те, що саме контрольовані нею бойовики несуть відповідальність за перебування Станіслава Асеєва вже понад два роки у полоні в окупованому Донецьку.

Читайте також: На нараді ОБСЄ розповіли про 300 фактів тиску на ЗМІ в окупованому Криму

Томіленко підкреслив, що для української сторони важливо, аби Європа докладала більше зусиль для того, щоб робота журналістів ставала безпечнішою, зокрема у питанні захисту українських журналістів в РФ.

Голова НСЖУ запевнив, що такого роду наради ОБСЄ є дуже важливими, оскільки давали і дають можливість на міжнародній арені піднімати питання захисту журналістів, зокрема й представників українських ЗМІ, які утримуються в Росії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-