Ліцензії

Ліцензії "112 Україна": Костинський каже, що Нацрада планує розгляд на 26 вересня

Ексклюзив
Укрінформ
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення планує 26 вересня розглянути питання щодо продовження ліцензії групі регіональних каналів, які мовлять під логотипом "112 Україна".

Про це в ексклюзивному коментарі Укрінформу повідомив член Нацради Сергій Костинський.

"Ми плануємо вже цього тижня (на засіданні 19 вересня, — ред.) внести до порядку денного п'ять питань щодо регіональних каналів, які ретранслюють телеканал "112 Україна" (ТОВ "Аріадна ТВ", ТОВ "Лідер ТВ", ТОВ "ТВ Вибір", ТОВ "Новий формат ТВ" і ТОВ "Партнер ТВ", — ред.). Розгляд питання планується 26 вересня", — сказав Костинський.

Однак він не виключає, що розгляд цього пакету питань доведеться відтермінувати у зв'язку з тим, що представники ліцензіатів у таких випадках зазвичай відмовляються отримувати запрошення регулятора.

"Ми зараз відправлятимемо запрошення представникам мовника на цю дату (26 вересня, — ред.). Зазвичай ліцензіати не отримують наших запрошень. Тому, можливо, 26 вересня доведеться ще й перенести розгляд. Тобто ми рухаємося в рамках закону: є рішення суду, і ми діємо оперативно, включаючи ці питання до найближчого порядку денного", — зазначив член Нацради.

Водночас він нагадав, що йдеться про те, що мовлення групи компаній, які мовлять під логотипом "112 Україна", не відповідає мовам програмної концепції, з якою ті перемогли на відповідному конкурсі Нацради.

"За умовами конкурсу, ці частоти в регіональному мультиплексі були передбачені для регіонального мовлення. А фактично на цих регіональних частотах було створено один загальнонаціональний телеканал. Це на нашу думку є неправомірним", — уточнив Костинський.

Читайте також: Нацрада має право позбавити "112 Україна" ліцензії - рішення суду

Як повідомлялося, 19 грудня 2018 року Шостий апеляційний адміністративний суд відмовив Нацраді з питань телебачення і радіомовлення в задоволенні її апеляції та залишив у силі ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києві від 17 жовтня, яка забороняє регулятору відмовляти п’яти компаніям групи "112 Україна" (ТОВ "Аріадна ТВ", ТОВ "Лідер ТВ", ТОВ "ТВ Вибір", ТОВ "Новий формат ТВ" і ТОВ "Партнер ТВ") у продовженні їхніх цифрових ліцензій.

Так, компанії групи "112 Україна" у своєму позові наполягали, щоб суд визнав протиправною бездіяльність Нацради, що у встановлений законом строк не розглянула заяви цих компаній щодо продовження їх ліцензій. У свою чергу Нацрада подала апеляцію, в якій просила суд скасувати ухвалу на забезпечення позову.

16 вересня 2019 року Шостий апеляційний адміністративний суд відмовив телеканалу "112 Україна" в задоволені апеляції на рішення щодо відмови Нацради з питань телебачення і радіомовлення продовжувати ліцензії групі регіональних каналів, які мовлять під логотипом "112 Україна".

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-