В закладах профтехосвіти керівників обиратимуть за єдиними правилами - МОН

В закладах профтехосвіти керівників обиратимуть за єдиними правилами - МОН

Укрінформ
В Україні вперше запрацюють єдині умови конкурсу на посаду директора закладу профтехосвіти.

Відповідний порядок був зареєстрований у Мін’юсті та оприлюднений на сайті МОН 27 серпня 2019 року.

“Цей документ потрібен був з двох причин. По-перше, раніше ми взагалі не мали загального порядку, який регулював би проведення конкурсу на посаду директора профтеха. Так, засновники переважно керувалися постановою Кабміну “Про проведення конкурсного відбору керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки”. Однак її норми не завжди можна застосувати до закладу освіти. По-друге, потрібен був документ, що відповідає вимогам часу. Зараз ми нарешті вийшли на порядок, який буде актуальним і зніме всі нарікання щодо прозорості відбору”, - наголосила гендиректор директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік.

Читайте також: Україна може отримати грант ЄС на розвиток профтехосвіти — Гриневич

Зокрема, у новому порядку визначені загальні вимоги до кандидатів: досвід роботи на керівних посадах або в галузі економіки не менше трьох років, освіта рівня не нижче магістра (спеціаліста), вільне володіння державною мовою та обізнаність у питаннях підготовки робітничих кадрів.

Також новими правилами передбачено, що до складу конкурсної комісії входитимуть: працівники закладу, до якого обирається керівник; представник профспілки; роботодавці; фахівці органу-засновника, який опікується конкурсом; директор науково-методичного центру профосвіти; представники громадських організацій. Особливо підкреслюється, що головою комісії не може бути засновник закладу.

Читайте також: Вступна кампанія: 48 тисяч учнів подали заяви до закладів профтехосвіти

Серед повноважень комісії - рішення про допуск або недопуск кандидатів до конкурсу, організація зборів з працівниками профтеху, на яких претенденти мають представити власну програму розвитку закладу, оприлюднення результатів конкурсу тощо.

У Порядку також встановлено, що загальна тривалість конкурсу не може перевищувати двох місяців, а у разі оскарження його результатів – чотирьох місяців.

Читайте також: Підтримка профосвіти сприятиме вирішенню проблем зайнятості – Гройсман

Як повідомлялося, раніше набрало чинності положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-