Правозахисники та колишні полонені просять ухвалити закон про воєнних злочинців

Правозахисники та колишні полонені просять ухвалити закон про воєнних злочинців

Відео
Укрінформ
Правозахисники та жертви воєнних злочинів просять народних депутатів прийти 6 червня до Верховної Ради та підтримати законопроект про воєнних злочинців (№9438).

Про це повідомила у Facebook правозахисниця Олександра Матвійчук і оприлюднила відео, на якому до парламентаріїв з цим проханням звертаються, зокрема, звільнені з полону вчений Ігор Козловський, Герой України Володимир Жемчугов, журналістка Марія Варфоломєєва, сестра досі ув'язненого бійця Людмила Глондар.

“Люди, які вийшли з полону, невидимі в українському суспільстві. Після страшних фізичних та моральних травм у них просто не вистачає сил до всього ще й боротися за свої права. Вони не перекриватимуть вулиці, не вийдуть масовим пікетом під парламентом. Тому ви, народні депутати, маєте стати їхнім голосом”, - наголосила Матвійчук.

За словами правозахисниці, окрім розбитого уявлення про звичне життя, підірваного здоров’я та психіки, зруйнованих сімейних зв’язків, ці люди потребують відновлення віри у те, що справедливість можлива, нехай і відкладена в часі.

“Міжнародні злочини не мають терміну давності. І ніколи не підпадуть під амністію”, - наголосила вона.

Матвійчук зазначила, що законопроект про воєнних злочинців №9438 вносить зміни до Кримінального кодексу та встановлює відповідальність за злочини проти людяності, полегшує застосування воєнних злочинів для національного слідства та суду.

“Цей парламент має величезний борг перед людьми, які вижили у підвалах. Час його віддавати”, - підкреслила правозахисниця.

Як повідомлялося, законопроект №9438 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення гармонізації кримінального законодавства з положеннями міжнародного права” було зареєстровано в парламенті 20 грудня 2018 року. Ним, зокрема, пропонується доповнити Кримінальний кодекс новою статтею 8-1 «Чинність закону про кримінальну відповідальність щодо злочинів незалежно від місця їх вчинення», згідно з якою «громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які вчинили агресію (стаття 437), злочини проти людяності (стаття 437-1), воєнні злочини (статті 438-438-6) або геноцид (стаття 442), підлягають кримінальній відповідальності на підставі цього Кодексу незалежно від місця вчинення злочину».

Метою законопроекту є забезпечення криміналізації так званих основних злочинів за міжнародним правом (геноцид, агресія, злочини проти людяності та воєнні злочини); забезпечення виконання міжнародних зобов’язань щодо запобігання безкарності зазначених злочинів; удосконалення правового режиму кримінальної відповідальності за катування відповідно до вимог сучасного міжнародного права.

Читайте також: Під посольством РФ у Києві закопали макети МН17 та автобуса з Волновахи

5 березня 2019 року Комітет ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував парламенту ухвалити за основу законопроект, який запроваджує криміналізацію воєнних злочинів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-