Українська корупція залишила слід у 65 країнах - НАБУ

Українська корупція залишила слід у 65 країнах - НАБУ

Укрінформ
Національне антикорупційне бюро України знайшло прояви української корупції у 65 країнах світу.

“Українська корупція залишила слід у 65 країнах світу. Найчастіше детективам доводиться звертатися по допомогу до правоохоронців Латвії, Кіпру, Великої Британії, Німеччини та Швейцарії”, - підкреслили в НАБУ.

Зокрема, в повідомленні зазначається, що НАБУ надіслало до компетентних органів інших держав майже півтисячі запитів про міжнародну правову допомогу. Із них лише у ІІ півріччі 2018 року - 118, із яких на 52 надана відповідь. Мета запитів - з’ясувати обставини вчинення корупційних злочинів, в результаті яких завдано шкоди інтересам України.

Читайте також: У Посольстві США назвали реформи, які мають стати для України пріоритетами

Як пояснюють в НАБУ, потреба у міжнародній комунікації викликана тим, що більшість корупційних схем, насамперед пов’язаних із діяльністю державних підприємств та реалізацією національних проектів, передбачає участь компаній, що зареєстровані за кордоном. Зазвичай ці компанії виконують роль посередників, які залишають у себе левову частку доходів державних компаній. У подальшому організатори схем легалізують ці кошти та витрачають їх на власні потреби, в тому числі для фінансування політичних проектів. Ці деталі детективи НАБУ з’ясовують під час досудових розслідувань.

У повідомленні йдеться, що прикладами кримінальних проваджень Національного бюро, розслідування яких привело детективів за кордон, є: заволодіння 247 млн грн ДП «АМПУ», завдання 12,87 млн дол. збитків ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія», завдання 60,5 млн дол. збитків ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація». НАБУ і САП попередньо підрахували, що через корупцію, в якій задіяно іноземних контрагентів, державним інтересам завдано збитки на суму близько 7 млрд грн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-