Тризуб є нашим національним надбанням - Порошенко

Тризуб є нашим національним надбанням - Порошенко

Відео
Укрінформ
Український герб поряд з державним гімном, прапором та гаслом “Слава Україні!” є символом, де закодована сила української нації, традиції та століття боротьби за незалежність.

Про це написав Президент України Петро Порошенко у Facebook.

“Суворий та піднесений, але водночас сповнений витончених обрисів Тризуб – це наше національне надбання, наш сакральний оберіг. Поряд з гімном, прапором та гаслом «Слава Україні!» він є символом, в якому закодована сила української нації, її дух, традиції та століття боротьби за незалежність”, - зазначив Порошенко.

Президент підкреслив, що День Державного Герба України – це день гордості за наш народ та нашу Україну.

Глава держави також опублікував світлину з ілюстрацією герба українського художника-графіка Георгія Нарбута.

Як повідомлялося, 19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила тризуб як Малий герб України, вважаючи його головним елементом великого Державного герба України. Відкритий конкурс щодо створення проекту Державного герба України, відповідно до Постанови Верховної Ради, був оголошений 24 червня 1991 року (тобто ще за існування СРСР). Під егідою Комісії з питань культури і духовного відродження ВР було створено робочу групу–журі з народних обранців, істориків, мистецтвознавців, музейників.

Читайте також: Порошенко розповів про зусилля для повернення моряків з полону РФ

4 жовтня 1991 року експертна група підбила підсумки конкурсу. Для участі в ньому надійшло понад 200 робіт (усі вони тепер зберігаються в Центральному державному архіві органів центральної влади та управління). Важливо, що 192 з них містили зображення тризуба у різних контекстах. Переміг у конкурсі проект історика-геральдиста Андрія Гречила та художника Івана Турецького. На думку Гречила, тризуб у графічній традиції періоду правління Великого князя Володимира був прийнятий не випадково, оскільки «саме за князя Володимира всі етнічні українські землі були об’єднані в одній державі.

У 1918 році тризуб також було обрано гербом УНР як символ соборності українських земель. Такий герб має ідею поновлення традиції державності».

Наразі Великий Державний герб України досі не затверджено.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-