Одна із суддів у справі

Одна із суддів у справі "Савченко - Рубан" узяла самовідвід

Укрінформ
У Чернігівському районному суді, де сьогодні відбувається підготовче засідання у справі щодо народного депутата Надії Савченко і екс-керівника "Офіцерського корпусу" Володимира Рубана, суддя Світлана Меженнікова взяла самовідвід.

Причина - відсутність у неї допуску до держтаємниці, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Адвокати і підозрювані підтримали таке її рішення, і судді пішли у дорадчу кімнату.

Як повідомлялося, сьогоднішнє засідання по обвинуваченню Савченко та Рубана у підготовці терактів відбувається за участі суддів Світлани Майбороди і Світлани Меженнікової, головуючий суддя — Дмитро Криворученко.

Савченко інкримінують вчинення дій з метою насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, посягання на життя державного чи громадського діяча, готування до терористичного акту, сприяння терористичній організації та незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами й вибуховими речовинами.

Читайте також: Суд Чернігова сьогодні починає розгляд справи "Савченко — Рубана"

Згодом її справу об'єднали зі справою щодо екс-керівника центру звільнення полонених "Офіцерський корпус" Володимира Рубана, якого затримали 8 березня 2018 року на КПВВ на Донбасі з арсеналом зброї, яку він віз із окупованої території. Його звинувачують у плануванні перевороту і захопленні влади, посяганні на життя державного чи громадського діяча, підготовці до терористичного акту, сприянні терористичній організації та незаконному поводженні зі зброєю, боєприпасами і вибуховими речовинами.

За даними слідства, Рубан разом із Савченко готував масові теракти з метою дестабілізації ситуації в суспільстві.

На початку серпня 2018 року в СБУ заявили, що розслідування справи Рубана і Савченко завершено.

2 лютого генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що суд ухвалив рішення про розгляд у Чернігові справи Савченко та Рубана.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-