ОБСЄ закликає Росію звільнити українських моряків та захоплені кораблі

ОБСЄ закликає Росію звільнити українських моряків та захоплені кораблі

Укрінформ
В ОБСЄ є низка інструментів із зміцнення довіри та безпеки, які були розроблені спеціально для Чорноморського регіону. Водночас, звільнення захоплених Росію українських моряків та кораблів стало б хорошим початком для деескалації ситуації в Азовському морі.

Про це заявив в інтерв’ю австрійському журналу Profil генеральний секретар ОБСЄ Томас Гремінгер.

"Події в Азовському морі та Керченській протоці впливають на Чорноморський регіон. І тому важливо, щоб Україна та РФ розпочали діалог на двохсторонній чи міжнародній основі з тим, щоб знизити ризик подальшого напруження в регіоні. Ми закликали обидві сторони використати наявні інструменти з деескалації, які є як в ОБСЄ, так і за межами організації. Хорошим початком було б звільнення затриманих моряків та захоплених кораблів в якості жесту доброї волі", - сказав він.

За словами Гремінгера, ОБСЄ може запропонувати наявні інструменти для деескалації ситуації.

Читайте також: Окупанти не пускають ОБСЄ до кордону з Росією на Донбасі

"Віденський документ про заходи зміцнення довіри та безпеки передусім розроблений для того, щоб допомогти країнам-членам розвіяти та прояснити сумніви стосовно намірів один одного, які можуть розглядатися як загрозливі чи ж неправильно інтерпретовані. Існує низка заходів із зміцнення довіри та безпеки спеціального для Чорноморського регіону. ОБСЄ готова в будь-який час допомогти та надати свої механізми із запобігання конфліктів з метою зниження напруження", - заявив генсек ОБСЄ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-