Рада ухвалила закон про соціальні послуги

Рада ухвалила закон про соціальні послуги

Укрінформ
Верховна Рада ухвалила закон №4607 "Про соціальні послуги", який визначає основні організаційні та правові засади надання соцпослуг, спрямованих на профілактику, подолання складних життєвих обставин та мінімізацію їх наслідків для осіб, які в них перебувають.

За ухвалення відповідного рішення проголосували 230 народних депутатів при мінімально необхідних 226-ти, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Соціальні послуги будуть надаватися особам, які відносяться до вразливих груп населення, а також перебувають у складних життєвих обставинах. Соціальні послуги надаватимуться лише за результатами оцінювання індивідуальних потреб особи. У законі визначені базові соціальні послуги, надання яких гарантується місцевими адміністраціями, виконавчими органами міських рад, міст обласного значення, а також виконавчими органами об'єднаних громад”, - пояснив перший заступник голови Комітету у справах ветеранів та осіб з інвалідністю, голова фракції “Народний фронт” Максим Бурбак, презентуючи законопроект.

За його словами, ухвалений закон вводить новий термін "система надання соціальних послуг", яка об'єднує суб’єктів, що формують державну політику з питань надання соцпослуг. До неї належать уповноважені органи, надавачі, отримувачі соцпослуг, професійні об'єднання працівників системи надання соцпослуг і об'єднання отримувачів соціальних послуг. Також до цієї діяльності можуть залучатись і волонтери.

Законом визначено, що кожна соціальна послуга матиме свій соціальний стандарт, який затверджується Міністерством соціальної політики.

“Соціальні послуги надаватимуться за рахунок бюджетних коштів, тобто безкоштовно, – це соціальні послуги з інформування, консультування, надання притулку, представництво інтересів, сурдоперекладу, тифлосурдоперекладу, а також соціальні послуги, що надають екстрено, тобто кризово”, - уточнив Бурбак.

Водночас іншим категоріям осіб соціальна послуга надаватиметься за часткову оплату, якщо їхній дохід - у межах 2 тис. 994 грн до 5 тис. 988 грн, тобто від двох до чотирьох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб. Повною сплата за соцпослуги буде для тих категорій осіб, дохід яких перевищує 5 тис. 988 грн, тобто є тотожним чотирьом прожитковим мінімумам.

Визначення потреб особи/сім’ї у соціальних послугах здійснюється не менше одного разу на три роки шляхом збирання, узагальнення та аналізу інформації, у тому числі з урахуванням їхніх статі, віку та місця проживання.

Оцінювання потреб особи у соцпослугах здійснюють фахівець із соціальної роботи, соціальний працівник, соціальний менеджер. У разі необхідності до оцінювання залучаються медичні, педагогічні працівники, психологи, реабілітологи та ерготерапевти. Оцінювання здійснюється протягом п’яти робочих днів з дати одержання заяви, звернення, повідомлення про надання соцпослуг.

Читайте також: Парубій закликав депутатів ухвалити законопроект про перехід релігійних громад

Законом також запроваджується реєстр соціальних послуг. Він складається з розділів про надавачів соціальних послуг, про фізичних осіб, які надають соцпослуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності, а також про отримувачів соцпослуг. Внесення відомостей до Реєстру здійснюється протягом однієї доби. Дані про отримувачів і надавачів соцпослуг зберігаються у Реєстрі протягом трьох років після завершення отримання або надання ними соцпослуг.

Цей закон набуває чинності на наступний день після його опублікування та починає діяти з 1 січня 2020 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-