Московський суд відхилив клопотання захисту українських моряків

Московський суд відхилив клопотання захисту українських моряків

Укрінформ
Захисту військовополонених українських моряків відмовлено в клопотанні про зміну підсудності відповідно до Женевської конвенції на військовий суд.

Про це повідомив в групі «Захист військовополонених українських моряків» в Facebook адвокат Олег Єлісєєв.

«Ще за двома четвірками моряків наразі в Лефортовському суді йде розгляд клопотання слідства СУ ФСБ Росії про продовження запобіжного заходу у відношенні військовополонених українських моряків: випустити моряків з клітки і посадити поруч з адвокатами - відхилено; зміна підсудності на військовий суд відповідно до Женевської конвенції. Відмовлено», - повідомив Єлісєєв.

Виконано одне клопотання - родичів військовополонених пустили в зал судового засідання побачитися з моряками. Це дві «четвірки» українських військовополонених: Мокряк, Оприско, Семідоцький, Цибізов і Терещенко, Головаш, Попов, Шевченко.

Читайте також: Дипломати Євросоюзу та США у московському суді вимагають звільнити українських моряків

Раніше суд задовольнив клопотання ФСБ про закриття судового засідання. У свою чергу, захист українських військових просив провести засідання у відкритому для слухачів і ЗМІ режимі. Позиція захисту - обов'язковий допуск на слухання ЗМІ, представників посольств іноземних держав, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової, яка приїхала в суд, а також родичів військовослужбовців.

Як повідомляв Укрінформ, 25 листопада прикордонні кораблі Російської Федерації в районі Керченської протоки обстріляли і захопили три українських військових кораблі, які здійснювали плановий перехід з порту Одеса в порт Маріуполь, і 24 моряків.

Підконтрольні Росії "суди" в окупованому Криму заарештували на два місяці всіх моряків, після чого їх перевезли до Москви.

Зараз 21 український військовий перебуває в московському СІЗО "Лефортово", ще троє поранених - в ізоляторі "Матроська тиша".

Всі захоплені Росією українські моряки заявили слідству, що є військовополоненими.

Тим часом ФСБ просить суд продовжити арешт полоненим українським морякам до 26 квітня 2019 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-