Україна поклала край понад 330-річному впливу московської церкви - FT

Україна поклала край понад 330-річному впливу московської церкви - FT

Укрінформ
Проведення Об’єднавчого собору зі створення помісної православної церкви та обрання її предстоятелем митрополита Епіфанія остаточно поклало край духовному пануванню Москви в Україні, що продовжувалося понад три сторіччя.

Так характеризує в суботу події в Україні американське впливове видання Financial Times.

"Українські християнські православні лідери обрали 39-річного єпископа з Одеської області головою нової церкви, яка буде незалежною від російського патріархату, розірвавши ще один зв'язок країни з Москвою", - пише газета.

Зазначається, що створення Єдиної Помісної церкви в Україні було засуджено Кремлем, оскільки поклало край "332-річній юрисдикції патріархату Москви в Україні". Крім того, видання звертає увагу, що російська православна церква відреагувала на втрату контролю над Києвом розривом зв'язків із глобальним православ'ям, що викликало найбільший християнський розкол в тисячолітті.

Читайте також: Українська незалежна держава і церква будуть усупереч Росії - Парубій

При цьому FT наводить інформацію джерела, ознайомленого з процесом обрання митрополита Епіфанія предстоятелем помісної Православної церкви України. Так, за його словами, "вибір молодого релігійного лідера має вирішальне значення для розбудови Церкви й національної єдності в той час, як Україна переходить у п'ятий рік неоголошеної війни з Росією".

Читайте також: Вселенський Патріархат оголосив дату передачі Томоса Україні

Видання звертає увагу і на те, що навчання Епіфанія в Афінах та вільне володіння ним грецькою мовою допоможе зблизитися з керівництвом всесвітнього православ'я.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-