Супрун розповіла, як в МОЗ долають корупцію та тіньові схеми

Супрун розповіла, як в МОЗ долають корупцію та тіньові схеми

Укрінформ
Міністерство охорони здоров'я визначило десять напрямків роботи для подолання корупції в медицині.

Про це повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун у Facebook.

"Корупція та розкрадання бюджетних коштів - це наша бідність, хвороби, низька тривалість і якість життя. Ми створюємо нові антикорупційні інструменти, правила і процедури, щоби викоренити не лише прояви, а й причини корупції в охороні здоров‘я", - написала вона.

Читайте також: Супрун спростовує фейки про декларації та платну медицину з 1 січня

За її словами, успішним антикорупційним рішенням стали міжнародні закупівлі ліків, вакцин та медвиробів. Завдяки цьому нововведенню стало неможливим наживатися на продажу препаратів за завищеними цінами.

Крім того, МОЗ не закуповує за кошти платників податків препарати без доведеної ефективності.

"Натомість до національного переліку лікарських засобів входить 427 безпечних і працюючих діючих речовин від поширених хвороб", - зазначила Супрун.

Читайте також: Процедуру автономізації лікарень можуть подовжити — Супрун

Громадяни також зможуть мати відкритий доступ до інформації про безоплатні ліки. Зокрема, вже розпочалася розробка загальної для України електронної системи, в якій буде зібрана актуальна інформація про залишки всіх лікарських засобів та медичних виробів, які є в наявності.

У МОЗ розраховують, що подолати корупцію у медицині допоможе і запроваджене обов’язкове звітування про благодійні внески та витрачені кошти.

До напрямків роботи по боротьбі з корупцією у МОЗ зарахували запровадження електронного реєстру пацієнтів, що потребують інсулінотерапії, систему “Електронне здоров'я”, а також прозорі правила для вибору керівників медзакладів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-