Супрун спростовує фейки про декларації та платну медицину з 1 січня

Супрун спростовує фейки про декларації та платну медицину з 1 січня

Укрінформ
Виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун спростовує чутки про те, що з 1 січня 2019 року для тих пацієнтів, які не підписали декларації з сімейними лікарями, медпослуги стануть платними.

Про це вона написала в Фейсбуці.

“Закінчується перший етап реформи в охороні здоров’я. В зв’язку з цим, з 2019 року прийом сімейного лікаря та всі медичні послуги будуть платні для пацієнтів, які не підписали декларацію з сімейним лікарем” - бачили такі оголошення? Це неправда!” - зазначила вона.

Супрун заявляє, що отримує повідомлення про розсилання амбулаторіями таких оголошень від людей із різних міст України. Суть їх така - зверніться до нас терміново, щоб обрати свого лікаря, бо “з нового року все стане платним”. “Це або погана поінформованість керівництва медзакладів щодо змін, або один із дуже невдалих проявів конкуренції за пацієнта”, - наголошує очільниця МОЗ.

Вона запевняє, що Міністерство охорони здоров'я України вже надіслало листа у департаменти та управління охорони здоров’я всіх регіонів України з роз’ясненням.

Читайте також: Супрун заявляє, що Україна на 100 % забезпечена вакцинами для дітей

“Сподіваюся на місцях оперативно донесуть цю інформацію до медзакладів. Також поділіться цим з друзями, щоби нікого не було введено в оману!” - пише Супрун.

За її словами, по-перше, до червня 2019 року включно, всі комунальні медичні заклади, в яких працюють сімейні лікарі, терапевти та педіатри, отримуватимуть оплати за договором з НСЗУ (Національна служба здоров'я України) також за пацієнтів, які не підписали з ними декларації, але проживають на території обслуговування медичного закладу.

“Тобто конкретно з нового року нічого не зміниться та ви, навіть без декларації, можете прийти до амбулаторії й безоплатно отримати допомогу. Якщо бачите оголошення, яке намагається вас переконати в інакшому, не потрібно одразу ж бігти в ту ж амбулаторію, якщо не планували там обирати собі лікаря. У вас ще достатньо часу, щоб обрати спеціаліста там, де забажаєте. Але зважайте, що кількість місць у лікарів обмежена, тому відкладати до останнього не варто”, - пояснює Супрун.

По-друге, навіть після червня наступного року, пацієнти, які не обрали свого лікаря або перебувають в іншому місті чи селі, можуть отримати невідкладну допомогу безоплатно.

“Чи є у вас свій лікар, чи ні, якщо ви знаходитеся у невідкладному стані й потребуєте первинної медичної допомоги — вам її нададуть безоплатно у будь-якому медзакладі, де працюють сімейні лікарі, терапевти та педіатри”, - підкреслює в. о. міністра охорони здоров’я.

Читайте також: Процедуру автономізації лікарень можуть подовжити — Супрун

Вона просить пам’ятати: сенс трансформації первинної медичної допомоги в тому, щоб мати змогу вільно обирати своїх лікарів. Примусово ходити до лікаря лише в певний медзаклад не мусить ніхто.

Супрун також дала кілька порад для лікарів, як заохотити пацієнтів підписувати декларації:

- Розкажіть, чим саме займається сімейний лікар. Важливо, щоб пацієнт розумів, що це не лікар для видачі довідок, а головний лікар кожного. Він знає про всі особливості свого пацієнта й точно краще за Google знає, яке лікування необхідно, коли треба консультація вузькопрофільного спеціаліста або додаткова діагностика.

- Поясніть, що саме сімейний лікар, з яким укладено декларацію, може дати електронне направлення на безоплатну діагностику і дослідження у поліклініках в рамках програми "Безкоштовна діагностика", яка діятиме з другої половини 2019 року. Тільки за такими направленнями за пацієнта гарантовано заплатить Нацслужба здоров‘я.

- Дослідження свідчать, що люди живуть довше і здоровіше, якщо мають свого лікаря. Коли людина регулярно ходить до одного й того самого спеціаліста — між ними виникає довіра. Пацієнт більш відкрито розповідає про свої проблеми, вчасно приходить всі профілактичні огляди та сумлінно дотримується рекомендацій. Лікар, у свою чергу, краще розуміє потреби пацієнта та може призначити найбільш оптимальну профілактику та лікування.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-