Фінансування реабілітації дітей з інвалідністю збільшиться у 30 разів — Сушкевич

Фінансування реабілітації дітей з інвалідністю збільшиться у 30 разів — Сушкевич

Укрінформ
На реабілітацію дітей з інвалідністю у державному бюджеті на 2019 рік закладено фінансування у 30 разів більше, ніж у поточному році.

Про це повідомив уповноважений Президента з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич на прес-конференції в Укрінформі.

«Протягом років зроблені конкретні позитивні речі. Наприклад, можу сказати, що постановою Кабінету міністрів збільшено граничну вартість реабілітаційних заходів для дітей з інвалідністю. Сьогодні вона була до 2018 року 9 тис. грн, зараз диференційовано: і 9, і 16, і 25 (тисяч гривень — ред.). В державному бюджеті на наступний рік закладено в 30 разів більше на реабілітацію діток з інвалідністю, ніж у цьому році. Це позитив», — наголосив Сушкевич.

Прес-конференція "Міжнародний день людей з інвалідністю. Право на життя" / Фото: Шамкін Данііл і Сірик Анатолій, Укрінформ

За його словами, на засоби реабілітації цього року держава виділила півтора мільярда гривень, але рівень адміністрування цих коштів поки що проблемний.

«Хотів би подякувати першій леді України за те, що була підтримка інклюзії. І це один із позитивів, про які я повинен сказати як досягнення в тому, що стосується вирішення проблем людей з інвалідністю», — зазначив Сушкевич, додавши, що порівняно з 2016 роком кількість дітей з інвалідністю, які навчаються у школах, нині зросла на 5%.

Водночас Сушкевич вважає, що і медична, і пенсійна реформи «пройшли повз людину з інвалідністю».

Занепокоєння він висловив і щодо дотримання Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, підписаної Україною 10 років тому та ратифікованою у грудні 2009 року.

«Я мушу сказати в десятиріччя конвенції ООН, що сьогодні відбулася стагнація процесу виконання положень Конвенції. Ми практично ледве рухаємося по тому, що стосується виконання положень конвенції», — наголосив уповноважений Президента з прав людей з інвалідністю.

Водночас, виконавчий директор Національної асамблеї людей з інвалідністю Наталія Скрипка поінформувала, що 3 грудня о 15.00 у стличному кінотеатрі «Жовтень» проводитиметься соціально-правовий інвент, під час якого відбудеться прем'єрний показ фільму «Право на життя».

Читайте також: Люди з інвалідністю мають відчувати свою значущість, а не особливість — Порошенко

Як відомо, 3 грудня 1992 року вперше було відзначено Міжнародний день людей з інвалідністю, який має на меті просування прав людей з інвалідністю у всі сфери суспільного життя, а також привернення уваги широкої громадськості до проблем людей з інвалідністю.

Цьогорічна тема Міжнародного дня людей з інвалідністю, визначена ООН, — «Розширення можливостей людей з інвалідністю і забезпечення інклюзивності та рівності». Її мета — привернути увагу до аспектів розширення можливостей людей з інвалідністю у контексті досягнення цілей у галузі сталого розвитку, викладених в Положенні дня на період до 2030 року, а також у контексті Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю.

Конвенція ООН «Про права осіб з інвалідністю» підписана Україною 10 років тому і ратифікована у грудні 2009 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-