ДФС озвучила суму штрафу “євробляхерам”за перевищення строків транзиту

ДФС озвучила суму штрафу “євробляхерам”за перевищення строків транзиту

Укрінформ
Зміни в законодавстві щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України, ухвалені Радою 8 листопада, передбачають, у разі перевищення строків транзиту та тимчасового ввезення авто, штраф на суму 170 тис. грн або конфіскацію транспортного засобу.

Водночас автовласник може уникнути указаних санкцій, якщо після встановлення правопорушення сплатить усі необхідні платежі.

Такі роз'яснення до Закону "Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України" №8488, ухваленого 8 листопада 2018 року, надала Державна фіскальна служба. 

"За перевищення строків транзиту та тимчасового ввезення більш як на 30 діб встановлено штраф на суму 170 000 грн або конфіскацію транспортного засобу. Водночас передбачено, що у разі наявності факту недотримання строків та вимог митних режимів "транзит" та "тимчасове ввезення", особа може оформити у вільний обіг транспортний засіб із сплатою належних митних платежів та коштів в сумі 8 500 грн. При цьому, особа, відповідальна за дотримання вимог законодавства при переміщенні транспортних засобів у режимі "транзит" та "тимчасове ввезення" звільняється від відповідальності за порушення митних правил", - зазначили в ДФС.

Законом передбачено інформування Державною прикордонною службою України органів доходів і зборів про факти наміру перетинання державного кордону України особами, стосовно яких органами доходів і зборів було виявлено порушення митних правил.

Також запроваджується взаємодія органів доходів і зборів з Національною поліцією в частині контролю за дотриманням водіями порядку використання таких транспортних засобів на митній території України, недопущення порушення обмежень, встановлених Митним кодексом України, а також удосконалення порядку реєстрації і обліку транспортних засобів.

Читайте також: У Львові протестують "євробляхери" — не влаштовує новий закон

За даними ДФС, з початку 2018 року (станом на 1 листопада 2018 року) в Україну було ввезено 173 тис. транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення (товарна позиція 8703 відповідно до УКТЗЕД) з іноземною реєстрацією в режимі «транзит», 53,1 тис. – у режимі «тимчасового ввезення».

З авто, ввезених цього року в режимі «транзит», 122,2 тис. транспортних засобів з іноземною реєстрацією знаходяться в Україні з порушенням терміну. Наразі немає статистики з «тимчасового ввезення», оскільки термін перебування цих авто ще не завершився.

8 листопада 2018 року з метою удосконалення порядку ввезення громадянами в митному режимі тимчасового ввезення/транзиту транспортних засобів, зареєстрованих у відповідних органах іноземних держав, а також використання таких транспортних засобів на митній території України Верховною Радою України було прийнято у другому читанні законопроект «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України».

Передбачається запровадження Кабінетом Міністрів України тимчасового порядку, відповідно до якого протягом 180 днів з моменту набрання чинності цього законопроекту здійснюватимуться митні формальності щодо легкових автомобілів, що перебувають у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту.

Також скасовуються обмеження відповідності екологічним нормам при митному оформленні легкових транспортних засобів, що були в користуванні, та автомобілів пожежних, визнаних гуманітарною допомогою.

Положеннями законопроекту посилюється відповідальність громадян за порушення умов тимчасового ввезення/транзиту транспортних засобів, що ввезені на митну територію України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-