До Верховного суду надійшло три позови від УПЦ МП через Томос

До Верховного суду надійшло три позови від УПЦ МП через Томос

Укрінформ
До Верховного суду надійшло три позови від УПЦ МП про скасування постанови ВР "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної церкви в Україні".

Про це повідомляється на сайті "Судова влада України".

"Верховний суд розгляне кілька позовів до Верховної Ради України про визнання протиправною та скасування постанови від 19 квітня 2018 року "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної церкви в Україні". Станом на 30 жовтня 2018 року в провадженні Суду є три таких позовних заяви від різних позивачів", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, два позови будуть розглянуті в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін за наявними матеріалами у строк, встановлений ст. 258 Кодексу адміністративного судочинства України, тобто не більше 60 днів із дня відкриття провадження у справі. Провадження в цих справах відкриті 8 та 9 жовтня.

Ще одну справу призначено до розгляду в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін на 27 листопада 2018 року на 10.30.

Так, за спрощеною процедурою розглядатимуться позови релігійної організації "Релігійна громада Української православної церкви при храмі на ім'я Святителя Миколая бердянської єпархії міста Бердянська Запорізької області" та Городницького Свято-Георгіївського чоловічого ставропігійного монастиря УПЦ МП, що на Житомирщині.

Водночас позов священика УПЦ МП єпископа Гедеона (Юрія Харона) з вимогою скасувати постанову парламенту щодо Томосу суд почне розглядати 27 листопада.

Як повідомлялося, 19 квітня Рада підтримала звернення Президента до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія із проханням видати Томос щодо автокефалії православної церкви в Україні. Відповідне рішення підтримали 268 народних депутатів.

Читайте також: Намісник Києво-Печерської лаври підтвердив вірність Кирилу

11 жовтня синод Вселенського патріархату ухвалив рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні.

Тепер у Києві має бути скликано собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського патріарха з проханням про Томос. Собор здійснить церковне об'єднання, утворивши єдину помісну УПЦ, і обере її предстоятеля. Після цього відбудеться отримання предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ Томоса як документа (грамоти).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-