Патріарх Варфоломій: Несправедливо, що українці досі не мають автокефалії

Патріарх Варфоломій: Несправедливо, що українці досі не мають автокефалії

Укрінформ
Вселенський патріарх Варфоломій заявив, що в питанні надання автокефалії Українській церкві він діятиме на благо українського народу.

Про це він сказав у четвер, 25 жовтня, повідомляє DW.

За словами патріарха Варфоломія, "українці мають право на автокефалію", як і всі балканські народи, котрі з часом вийшли з-під юрисдикції Вселенського патріархату і стали самостійними. "Чому всі інші мають право на автокефалію, а 45-50 мільйонів українців не мають? Це несправедливо", - наголосив Вселенський патріарх під час зустрічі з прочанами Греції.

"Будьте впевнені, що ми вирішуватимемо українське питання в звичайному порядку і на благо українського народу", - додав патріарх Варфоломій, зазначивши також, що питання автокефалії для Української церкви не нове, адже воно стало актуальним після здобуття Україною незалежності в 1991 році.

Читайте також: Томос: між двома Синодами Вселенської церкви

Як повідомлялося, 9-11 жовтня в Стамбулі відбувся Синод Вселенського патріархату. У комюніке Синоду, поширеному 11 жовтня, було підтверджено намір надати Українській церкві автокефалію. Також Синод зняв анафеми з патріарха Філарета та митрополита Макарія, а також скасував видане в 1686 році в синодальному листі юридичне зобов'язання, яке надало Московському патріарху право висвячувати Київського митрополита. У відповідь Синод Російської православної церкви ухвалив рішення призупинити євхаристійне спілкування з Вселенським патріархатом. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-