Наруга над могилою: у В'ятровича пропонують перепоховати Бандеру

Наруга над могилою: у В'ятровича пропонують перепоховати Бандеру

Укрінформ
Актам вандалізму, один з яких стався 15 жовтня у німецькому місті Мюнхені, коли прокремлівський пропагандист Грем Філліпс зірвав прапори з могили лідера ОУН Степана Бандери, могло б запобігти створення Українського національного пантеону.

Так прокоментували події навколо могили Степана Бандери в Українському інституті національної пам'яті.

 "Цей випадок не лише закликає нас до реакції на рівні Міністерства закордонних справ України, але водночас знову порушує надзвичайно важливе питання – створення Українського національного пантеону. Посилення заходів безпеки, яких можна б було вжити на кладовищі Вальдфрідгоф щодо охорони могили Степана Бандери, – це лише часткове вирішення проблеми чи навіть більше – відтермінування нового акту вандалізму, які щоразу заохочуються Москвою і її прихильниками", - прокоментував співробітник Українського інституту національної пам’яті Павло Подобєд.

Співробітники інституту переконані, що системним вирішенням проблеми щодо опіки над похованнями видатних українців стало б перенесення їх в середмістя Києва - до Меморіалу українських героїв - Українського національного пантеону, створення якого наразі затримується через брак політичної волі.

"Національний пантеон - це місце, де будуть справжні та символічні поховання найвизначніших діячів української історії. Це дуже важливо для нас усіх, адже тільки там, де пам'ятають загиблих, є ті, хто захищає живих", - переконаний голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. 

На переконання УІНП, Пантеон мусив би постати як нове місце пам'яті, до якого приходили б не лише перші особи держави у визначні державні свята, а й представники іноземних делегацій, що відвідують Україну, які б схиляли свої голови перед тими, хто боровся за її незалежність. Тут можна було б урочисто перепоховати Симона Петлюру, Павла Скоропадського, Степана Бандеру і цілу низку інших визначних українців, які наразі поховані за межами України.

Читайте також: Клімкін прокоментував наругу над могилою Бандери у Мюнхені

"Щоб вирішити питання створення Національного пантеону, необхідно якнайшвидше скликати перше засідання Організаційного комітету зі створення та функціонування Меморіалу українських героїв - Українського національного пантеону і відтак розпочати роботу над пошуком ймовірного місця для його будівництва, затвердити План заходів щодо створення і функціонування пантеону", - наголошують в УІНП. 

Як повідомляють в інституті, у всьому світі такі пантеони є національною гордістю держави, вони формують у свідомості людей патріотизм та повагу до минулого та сучасного країни.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-