Віруючі самі вирішуватимуть, якою мовою вести богослужіння - Філарет

Віруючі самі вирішуватимуть, якою мовою вести богослужіння - Філарет

Укрінформ
Із набуттям українською церквою автокефалії віруючі самі визначатимуть, на якій мові у їхніх храмах вестимуть богослужіння.

Таку думку висловив під час своєї поїздки на Тернопільщину Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Безумовно, для нас принципово, що мова богослужіння і проповіді повинні бути українськими. Але допускатимуться і старослов’янська і російська мови. Ніякого утиску тут не буде. Якщо окремі парафії захочуть у своїх храмах користуватися деякий час іншими мовами, ми цьому не суперечитимо», - сказав Патріарх Філарет.

Щодо проведення майбутнього архієрейського собору, то він повідомив, що поки що остаточної дати не визначено.

«Поки що переговори щодо проведення Собору не ведуться, але цей процес ми не будемо затягувати. Отож, під час наступного скликання Собору із архієреями трьох православних церков в Україні ми й оголосимо про утворення однієї Української автокефальної православної церкви, оберемо предстятеля, і отримаємо від Вселенського патріарха Томос про автокефалію», - додав святійший Патріарх  Філарет.

Читайте також: Філарет: Не може бути в Україні трьох православних церков

Як повідомляло агентство, в п’ятницю Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет освятив настінні розписи пантеону святої праведної Анни в селі Лішня та відвідав Кременецький собор Преображення Господнього.

Синод Вселенського патріархату 11 жовтня прийняв рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні.

Тепер у Києві має бути скликано Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського патріарха з проханням про Томос. Собор здійснить церковне об'єднання, утворивши єдину помісну УПЦ, та обере її предстоятеля.

Після цього відбудеться отримання предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ Томоса як документа (грамоти).

Предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет 11 жовтня висловив переконання, що об'єднавчий архієрейський собор буде скликано найближчим часом.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-