З експедиції до школи: полярники ознайомлять дітей з флорою та фауною Антарктики

З експедиції до школи: полярники ознайомлять дітей з флорою та фауною Антарктики

960
Ukrinform
У понеділок, 1 жовтня, стартував новий конкурс для українських школярів під назвою «Запроси полярника до себе!». 

Конкурс проводить Національний антарктичний науковий центр спільно з МОН у межах освітнього проекту «Antarctida Terra Australis Incognita – Вчора, сьогодні, завтра», повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

"Щоб долучитися до конкурсу, школярам потрібно написати мотиваційний лист, чому саме їх цікавить Антарктида. До участі запрошуються школи Києва, Харкова, Львова, Житомира, Одеси, Черкас, Білої Церкви. У кожному з цих міст до 3 закладів-переможців з найкращою мотивацією завітають учасники українських антарктичних експедицій. Вони розкажуть захоплюючі історії про життя та дослідження на нашій полярній станції Академік Вернадський, покажуть фотографії, відео з зимівок, познайомлять учнів з флорою та фауною Антарктики, а також відповідатимуть на запитання школярів", - йдеться у повідомленні.

Листи приймаються до 30 жовтня на електронну скриньку a_savitsky@ukr.net . Переможців конкурсу оголосять до кінця листопада. Візити до шкіл відбуватимуться впродовж усього навчального року за попередньо узгодженим графіком. Окрім цього, планується, що переможці отримають й інші призи.

Як повідомляв Укрінформ, 27 вересня 2018 року почався конкурс з відбору команди полярників для 24-ї Української антарктичної експедиції (2019-2020 рр.) на станцію Академік Вернадський.

Читайте також: Українки вперше стануть полярницями - антарктична експедиція запрошує жінок

Наразі Антарктида визнана континентом, який не належить жодній державі. Україна – одна з 30 країн світу, яка має постійну станцію на крижаному континенті, що функціонує цілий рік. Це дозволяє проводити низку досліджень для розуміння та прогнозування глобальних змін клімату. Загалом же українські науковці в Антарктиді проводять дослідження у сферах біології, геології, геофізики, гідрометеорології, медицини, океанографії тощо.  Щороку на станцію Академік Вернадський вирушає річна експедиція, в яку входять вчені та технічний персонал. Так, зараз на станції перебуває 23-я Українська антарктична експедиція. Також під час антарктичного літа проводяться сезонні експедиції. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>