Після втрати Києва РПЦ буде несолодко – експерт

Після втрати Києва РПЦ буде несолодко – експерт

Укрінформ
В питанні церкви Росія зробила помилку, рівну 2014 року, коли Москва анексувала Крим і вторглася на Донбас.

Про це 24 каналу розповів директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко.

"РПЦ потрапила в пастку через можливість надання Вселенським патріархатом томосу Українській єдиній церкві. Почала поводитися неадекватно, погрожуючи розірванням стосунків з Константинополем. Хоча томос – декларація про наміри", - зазначив політолог.

Небоженко підкреслив, що РПЦ, найбільша православна церква, стала розкольником щодо інших церков і потрапила в ізоляцію.

"Католики і протестанти потирають руки. Такого не було років 200", - наголосив він.

Експерт зазначив, якщо Києво-Печерську, Почаївську Лаври і Святогорський монастир заберуть в УПЦ МП, то російське православ'я втратить дуже багато і залишиться один на один з протестантами і, що ще гірше, з більш динамічними мусульманами.

Як повідомлялося, Президент Петро Порошенко 17 квітня заявив, що підготував звернення до Вселенського патріарха з проханням видати Томос про автокефалію православної церкви в Україні. 19 квітня Верховна Рада підтримала це звернення.

Читайте також: Патріарх Філарет: Томос буде, процес уже пішов

Пізніше Порошенко заявив, що Вселенський патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській православній церкві.

2 вересня на Архієрейському соборі в Стамбулі єпископи ухвалили рішення, що Вселенський патріархат може надавати автокефалію без будь-яких погоджень.

7 вересня Вселенський патріарх призначив в Україну двох екзархів у рамках підготовки до надання автокефалії українській православній церкві.

РПЦ виступає проти надання автокефалії українській церкві.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-