Експерт заявляє, що ракета, якою збили МН17, ніколи не мала

Експерт заявляє, що ракета, якою збили МН17, ніколи не мала "української прописки"

Ексклюзив
Укрінформ
Інформація про те, що ракета, якою у 2014 році був збитий малайзійський "Боїнг" рейсу МН-17, колись належала ЗСУ, є черговою брехнею російських пропагандистів. Такої ракети у ЗСУ не було, також її не було у переліку техніки, яка передавалася Грузії у 2006 році.

Про це у коментарі Укрінформу розповів колишній заступник начальника Генерального штабу ЗСУ (2006-2010 роки) генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко.

"Озброєння Збройних сил підняло документи та інвентаризаційні акти Стрийського полку Повітряної оборони з 1991 року. Ні тоді, ні під час інвентаризацій, які проводилися після цього терміну, таку ракету не було зареєстровано. На підставі наявних документів ми можемо стверджувати: у Збройних силах України ракети комплексу "Бук" із серійним номером, на який посилається російська сторона, не було. Відповідно, вона не входила й не могла входити до переліку озброєння, яке передавалося Грузії в рамках двостороннього військово-технічного співробітництва", - наголосив Романенко. 

Він нагадав, що відразу після трагічних подій, пов’язаних із катастрофою рейсу МН-17, Україна на найвищому політичному рівні оголосила про свою готовність взяти участь у міжнародному розслідуванні та передала всі наявні матеріали Нідерландам, які відіграють провідну роль у цьому розслідуванні.  

Романенко висловив переконання, що документи, які були представлені російською стороною, були підроблені, і стають в один ряд з іншими "офіційними" версіями Російської Федерації у її спробах перекинути відповідальність на Україну - чи то свідчення "іспанського диспетчера", або "супутникові фотографії" українських літаків розміром з футбольне поле. 

"Ми повною мірою визнаємо результати розслідування, яке проведено міжнародною спільнотою на чолі з Нідерландами. За чотири роки там накопичено велику кількість матеріалів та доказової бази. Ми брали участь у цьому розслідуванні та готові й надалі надавати слідчим будь-яку додаткову інформацію, яка допоможе встановити істину. Росіяни вкотре поширюють фейкову інформацію, вкотре намагаються уникнути відповідальності за свій злочин", - додав військовий експерт. 

Як повідомляв Укрінформ, 17 вересня у Міноборони РФ заявили, що ракета, яка збила малайзійський "Боїнг" рейсу MH-17 на Донбасі у 2014 році, була виготовлена на Долгопрудненському підприємстві в Підмосков'ї 1986 року і того ж року нібито була відправлена до військової частини, розташованої в Україні. В Україні назвали ці заяви Міноборони РФ черговим фейком.

Водночас грузинські ЗМІ оприлюднили інформацію про те, що ракета до "Бука", яка у 1986 році була поставлена на озброєння на територію УРСР, у 2006 році була передана Грузії, з огляду на можливе вторгнення РФ, а в 2008 році була захоплена в Сухумі армією РФ і вивезена в Росію.

Читайте також: Нідерланди відреагували на заяву Росії щодо MH17

З перших днів катастрофи Україна послідовно дотримувалася припущення, що літак був збитий ракетою ЗРК "Бук" російського походження, випущеною або бойовиками-сепаратистами, або російськими військовими. Такого ж висновку дійшла Рада з питань безпеки Нідерландів, яка в жовтні 2015 оприлюднила технічний звіт щодо катастрофи "Боїнга" рейсу МН-17. Радбез Нідерландів установив, що літак було збито боєголовкою 9N314M, запущеною з системи "Бук". Голова Ради з питань безпеки Нідерландів Тібе Йоустра в інтерв'ю голландським ЗМІ заявив, що ракета, якою був збитий літак, була випущена з території, контрольованої бойовиками.

Водночас міжнародна група журналістів-розслідувачів Bellingcat встановила номер зенітного ракетного комплексу "Бук" зі складу російської 53-ї зенітно-ракетної бригади, яким був збитий літак "Малайзійських авіаліній".

Фото: facebook / Ігор Романенко

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-