З 1 вересня від аналогового мовлення відключать 40 телеканалів

З 1 вересня від аналогового мовлення відключать 40 телеканалів

Укрінформ
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення припиняє аналогове мовлення 40 телеканалів у зв'язку з переходом на цифрове.

Відповідне рішення Нацрада ухвалила на засіданні 29 серпня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Серед телеканалів, які буде відключено від аналогового стандарту у ніч з 31 серпня на 1 вересня, – загальнонаціональні «Інтер», «Україна», «1+1», «2+2», ZIK, 5 канал (дві юридичні особи), НТН, К1, ICTV, СТБ, ТЕТ, «Новий канал», М1, «Мега», «24 канал», «Прямий канал», а також «33 канал» (Хмельницький), «Аверс» (Луцьк), «М-студіо (MS)» (Мукачево), «11 канал» (Дніпро), ОТБ (Івано-Франківськ), «41-Прилуки» (Прилуки), МАРТ (Миколаїв), «Рудана» (Кривий Ріг), «Віта ТБ» (Вінниця), «Вінниччина» (Вінниця), «34 канал» (Дніпро), «21 Ужгород» (Закарпаття), «Візит» (Кременчук), «ВТВ плюс» (Херсон), «24» (Львів), «Репортер» (Одеса), А1 (Одеса), «Вікка» (Черкаси), «Первый городской» (Одеса), «Академія» (Одеса), «Рівне 1» (Рівне), TV4 (Тернопіль), TV5 (Запоріжжя), «1 Подільський» (Хмельницький).

Водночас дискусійними виявилися питання щодо відключення аналогового мовлення для телеканалів “2+2” та «Відікон» (Суми). Врешті регулятор вирішив визнати ліцензію “2+2” такою, що втратила чинність, за винятком частини, що стосується мовлення на Крим, у зв'язку з судовими процесами, які тривають у компанії з Російською Федерацією. Стосовно ж телеканалу «Відікон» регулятор прийняв рішення перенести розгляд цього питання, зваживши на пояснення представника мовника.

Читайте також: "Радио.Вести" перевірять через порушення мовних квот

"Мова йде про виконання постанови Кабміну: з 1 вересня ми вимикаємо аналогових мовників. Залишаємо тільки тих мовників, які наразі мовлять в аналогу на території з особливим режимом мовлення - це Донецька, Луганська області та південь Херсонської, це прикордоння з Російською Федерацією (Сумська, Чернігівська та Харківська область)", - пояснив відповідальний секретар Нацради Олександр Ільяшенко.

Як повідомляв Укрінформ, відповідно до Плану використання радіочастотного ресурсу України, трансляція аналогового телебачення в Україні припинилася з 1 серпня у Києві та Кіровоградській області (включно з обласним центром – містом Кропивницький), а з 1 вересня перехід до цифрового мовлення має відбутися й по всій території України.

Водночас аналоговий сигнал не вимикається на територіях з особливим режимом мовлення - у Донецькій та Луганській областях, на Сумщині, Харківщині та Чернігівщині, а також на півдні Херсонської області (на адміністративному кордоні з окупованим Кримом). Водночас при переході ефірного мовлення від аналогового стандарту розповсюдження програм до цифрового DVB-T2 не буде відключатися Суспільне мовлення та місцеві регіональні телеканали, які не мають цифрової ліцензії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-