Гідна зарплата уповільнить трудову міграцію українців

Гідна зарплата уповільнить трудову міграцію українців

Опитування
Укрінформ
Основною причиною української трудової міграції до Польщі є низькі зарплати в Україні. Водночас, українці готові відмовлятися від виїзду на роботу за кордон, якщо вони отримуватимуть гідну зарплату в Україні.

Про це йдеться в дослідженні, проведеному у Польщі серед трудових мігрантів з України у травні-червні польською компанією з працевлаштування іноземців EastWestLink (EWL SA), повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

За результатами дослідження, найчастішою причиною для виїзду на роботу до Польщі респонденти називають низькі зарплати в Україні (79,6%), погану політичну й економічну ситуацію в Україні (19,7%) відсутність праці за місцем проживання (16,9%), корупцію в Україні (14,7%) та недостатній рівень безпеки (8,3%).

Згідно з опитуванням, майже половина респондентів (46,4%) хотіла б переїхати до Польщі на роботу на декілька років, або й назавжди. Натомість, залишитися працювати в Україні українських трудових мігрантів можуть вищі зарплати (74%), стабільна політична та економічна ситуація (25%), а також подолання корупції (21%).

Найбільше українських трудових мігрантів прибуває до Польщі із західної та центральної України — відповідно 33,2% та 30,6%. Значно менше осіб їде з метою працевлаштування до Польщі з інших регіонів України: півдня - 17,1%, півночі — 12,1%, сходу — 7%.

Згідно з дослідженням, 73% опитаних є жителями міст, а 27% - сіл.

Читайте також: "Полювання" на мігрантів: уряд ФРН обіцяє справедливе розслідування

Більшість українців, які їдуть на роботу до Польщі (54,2%) визнають, що погано або взагалі не знають польської мови і лише 16,8% кажуть, що вільно або добре володіють цією мовою. Утім, більшість з опитаних  (72,2%) декларують, що хочуть вивчити польську мову.

На розвиток ринку праці в Польщі вплинуло запровадження безвізу між Україною та ЄС. Згідно з результатами дослідження, 26,8% українців приїхали до Польщі у пошуках праці по біометричних паспортах. Утім, найчастіше українці продовжують приїжджати на роботу до Польщі на підставі робочої візи (64%).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-