Справи Майдану: ГПУ повідомила про підозру екс-заступнику голови київського райсуду

Справи Майдану: ГПУ повідомила про підозру екс-заступнику голови київського райсуду

Укрінформ
Генеральна прокуратура Києва повідомила про підозру колишньому заступнику голови Дніпровського районного суду м. Києва у справі винесення незаконних рішень щодо учасників Революції Гідності.

Про це повідомив у Facebook речник ГПУ Андрій Лисенко.

 "На підставі зібраних доказів у межах кримінального провадження за фактами протидії протестним акціям шляхом протиправного переслідування працівниками правоохоронних органів та суду учасників мітингів та зборів у м. Києві в січні-лютому 2014 року 25.07.2018  у передбачений чинним законодавством спосіб здійснено повідомлення про підозру колишньому заступнику голови Дніпровського районного суду м. Києва у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 28, ст. 340 (незаконне перешкоджання проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, здійснене за попередньою змовою групою осіб), ч. 2 ст. 375 (постановлення суддею завідомо неправосудних ухвал, що спричинило тяжкі наслідки)", - йдеться у повідомленні.

За словами Лисенка, ГПУ здійснює досудове розслідування у ряді кримінальних проваджень за фактами протидії протестним акціям у січні-лютому 2014 року. В одному з таких проваджень перевіряється правомірність дій та рішень правоохоронних органів і суду Дніпровського району м. Києва при затриманні, притягненні до кримінальної відповідальності та застосуванні запобіжних заходів щодо 11 осіб у період 18 – 19 лютого 2014 року.

Читайте також: Справи чотирьох екс-беркутівців направили до суду

Підозрюваному екс-заступнику голови Дніпровського райсуду, зокрема, інкримінується вчинення вищевказаних протиправних дій щодо двох осіб, які були затримані та притягнуті до кримінальної відповідальності нібито за участь у масових заворушеннях осіб із явними і грубими порушеннями вимог кримінального процесуального законодавства.

На цей час готується клопотання слідчому судді про застосування до підозрюваного відповідного запобіжного заходу.

Як повідомляв Укрінформ, за вказаним епізодом протиправного переслідування учасників мітингів та зборів до суду ще в січні 2017 року спрямовано обвинувальний акт стосовно 5 слідчих, заступника та начальника слідчого відділу Дніпровського РУ ГУ МВС України в м. Києві, а також прокурора відділу прокуратури м. Києва.

Разом з тим, судовий розгляд вказаного обвинувального акту до цього часу не розпочато у зв’язку з постійним поданням та тривалими розглядами заяв про самовідвід суддів Дніпровського районного суду м. Києва.

За цими ж епізодами неправомірних дій притягується до кримінальної відповідальності колишній заступник прокурора Дніпровського району, якого оголошено в розшук та який, за наявною інформацією, на цей час перебуває на території анексованого Криму.

Досудове розслідування триває. Збираються та перевіряються на предмет достатності для притягнення до кримінальної відповідальності докази стосовно співучасників цих та інших злочинів, вчинених під час акцій протесту у 2013-2014 роках.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-