МОЗ спростовує фейки Росії про холеру в Маріуполі та Азовському морі

МОЗ спростовує фейки Росії про холеру в Маріуполі та Азовському морі

1001
Укрінформ
У МОЗ заявляють, що Всесвітня організація охорони здоров’я не підтверджує інформації Роспотребнадзору про нібито наявність небезпечних холерних вібріонів в Азовському морі або у Маріуполі.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

"10 липня російська Федеральна служба з нагляду у сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини (Роспотребнадзор) звернулась листом до Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я. У листі Роспотребнадзор висловлює занепокоєння щодо розповсюдження у мережі новин про погіршення епідеміологічної ситуації щодо холери у Донецькій області і просить ВООЗ надати інформацію про випадки холери серед людей та результати лабораторних досліджень. У відповідь Всесвітня організація охорони здоров’я інформує, що жодні повідомлення ЗМІ щодо наявності небезпечних холерних вібріонів в Азовському морі або у Маріуполі не підтвердилися", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Автокефалія УПЦ: Тимчук прогнозує нові фейки від проросійських ЗМІ

У міністерстві повідомили, що в Україні, станом на 18 липня 2018 року, не зафіксовано жодного випадку зараження людей холерою. Небезпечні холерні вібріони в Донецькій області та інших областях відсутні.

Натомість проводиться регулярний моніторинг проб із навколишнього середовища, у тому числі - на холерні вібріони, у всіх областях країни. Усі тести, за повідомленням МОЗ, є негативними.

Також повідомляється, що протягом літнього періоду в 5 південних областях України з певною періодичністю виділяють неаглютинуючі холерні вібріони, які не містять токсигену та не викликають клінічні ознаки холери. Зокрема, холерні вібріони А1 Огава, виявлені у Запоріжжі, є авірулентними та не містять токсигену.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-