У Києві прощаються з Левком Лук'яненком

У Києві прощаються з Левком Лук'яненком

Фото
Укрінформ
У клубі Кабінету міністрів України розпочалось прощання з українським дисидентом, політиком, Героєм України та автором Акту проголошення незалежності України Левком Лук'яненком.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, до клубу Кабміну несуть квіти родичі Лук'яненка, друзі, письменники і політики, ветерани УПА. Уже зараз попрощатися з Левком Лук'яненком зібралося більше сотні людей.

Члени Кабінету Міністрів України попрощалися з Левком Лук'яненком / Фото: Владислав Мусієнко

Рівно о 10-й занесли труну до центральної зали Кабміну. У самій залі надзвичайно багато квітів і вінків. Тіло покійного вкрите жовто-блакитним прапором, а в ногах за труною встановлено великий букет соняшників і виставлено нагороди, яких був удостоєний за життя Левко Лук'яненко.

У Клубі Кабміну прощалися з Левком Лук'яненко / Фото: Володимир Тарасов, Укрінформ

Тихо звучить похоронний марш.

Відспівуватимуть Левка Лук'яненка о 12.30 у Володимирському соборі, а поховають на Байковому кладовищі.

Читайте також: Рада вшанувала Левка Лук'яненка хвилиною мовчання

Верховна Рада та Київська міська рада вшанували пам'ять Левка Лук'яненка хвилиною мовчання. 

Прем'єр Володимир Гройсман після прощання з Левком Лук'яненком в клубі Кабміну написав у Facebook: "Попрощався з Левком Лук’яненком. Історія Левка Григоровича - потужна мотивація не зійти зі шляху боротьби. Боротьби за міцну і справедливу Україну. Світла пам'ять сильній і мудрій Людині".

Він зауважив, що в одному з інтерв`ю Левко Лук'яненко розповів своє правило: "Якщо в тебе на Батьківщині погано, то не кидати її треба, а боротися, щоб у ній було добре" і ніколи йому не зрадив. "Лук’яненко ніколи не зрадив цього правила. Він вірив, боровся і переміг. Для перемоги знадобилося десятки років. А ще неабияка сміливість. Очікування страти, голодування, роки політичного терору. Але зрештою – омріяна Незалежна Україна", - наголосив Прем'єр.

Голова ВР Андрій Парубій запевнив родину Лук’яненка, що його справа щодо укріплення незалежності й державності Україні продовжуватиметься.

Про це спікер розповів журналістам після прощання з Героєм України, автором Акту проголошення незалежності України в клубі Кабміну.

“Завжди Левко Григорович був символом для нас. Ми бачились не так давно, на урочистостях ми бачилися, коли у Верховній Раді відкривався портал державного українського прапора, де він був присутній. Власне, він (Лук’яненко — ред.) весь час наголошував, що цю справу треба продовжувати, яку розпочали вони. Зараз, прощаючись, із родиною,я пообіцяв, що ми продовжуватимемо боротьбу за Україну, за ту Україну, про яку мріяв і Левко Григорович”, - зазначив Парубій.

Як повідомляв Укрінформ, 7 липня стало відомо, що Левко Лук'яненко потрапив до реанімації клінічної лікарні "Феофанія". Того ж дня він помер.

Лук'яненко був співзасновником Української гельсінської групи і автором Акту проголошення незалежності України. Цей документ Верховна Рада ухвалила у день народження Лук'яненка - 24 серпня 1991 року.

Лук'яненко був першим послом України в Канаді, а потім народним депутатом Верховної Ради чотирьох скликань. Ушанований званням Герой України.

Лук'яненко народився 24 серпня 1928 року в селі Хрипівка Чернігівської області. Через підпільну антирадянську діяльність у травні 1961 року Львівський обласний суд засудив його до розстрілу, проте через 72 доби Верховний суд замінив розстріл 15-ма роками позбавлення волі. Покарання відбував у Мордовії.

У 1976 році Левко Лук'яненко вийшов на свободу і став одним із засновників Української гельсінської групи. У наступному році він був знову заарештований і засуджений до 10 років тюремного ув'язнення і 5 років заслання. У 1988 Левко Лук'яненко вийшов на свободу. Таким чином він провів 26 років свого життя в ув'язненні. У 1988 році Левко Лук'яненко був помилуваний, звільнений із заслання.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-