Левко Лук'яненко зробив реальністю незалежність України - Турчинов

Левко Лук'яненко зробив реальністю незалежність України - Турчинов

1564
Ukrinform
Левко Лук'яненко належав до тих людей, завдяки яким незалежність України стала реальністю.

На цьому наголосив секретар Ради національної безпеки й оборони Олександр Турчинов у співчутті рідним і близьким померлого.

"Пішов з життя Левко Лук’яненко - справжній герой, справжній патріот України, який радянською імперією був засуджений до смертної кари та 25 років провів у радянських тюрмах і таборах за свої переконання, за віру в незалежну Україну. Людина-епоха, людина-символ, людина, яка зробила реальністю незалежність нашої країни", - зазначив Турчинов.

Він зауважив, що багато років пропрацював в одній парламентській фракції з Лук'яненком, і його мудрість та особистий приклад завжди заряджали оптимізмом та вірою в перемогу. 

"Завдяки таким людям, як Левко Григорович, Україна була, є і буде! Щирі співчуття рідним і близьким. Герої не вмирають - Левко Григорович буде завжди з Україною, якій він присвятив все своє життя!" - зазначив керівник РНБО.

Читайте також: Президент про Лук'яненка: Смерть вирвала у нас символа незламності українського духу

Як повідомлялося, український дисидент, співзасновник Української гельсінської групи, народний депутат чотирьох скликань Верховної Ради Герой України Левко Лук'яненко помер 7 липня.

Він народився 24 серпня 1928 року в селі Хрипівка Чернігівської області. Через підпільну антирадянську діяльність у травні 1961 року Львівський обласний суд засудив його до розстрілу, проте через 72 доби Верховний Суд замінив розстріл 15 роками позбавлення волі. Покарання відбував у Мордовії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-