Десять років за п'яне водіння – Рада зробила перший крок

Десять років за п'яне водіння – Рада зробила перший крок

3586
Ukrinform
Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект № 7064 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання смертності на дорогах", спрямований на посилення відповідальності за водіння у нетверезому стані.

За відповідне рішення проголосували 240 народних обранців, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як зазначається у пояснювальній записці до документа, метою законопроекту є посилення  кримінальної відповідальності за вчинення злочинів з порушенням правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами у стані алкогольного сп'яніння або у стані, викликаному вживанням наркотичних або інших одурманюючих засобів.

Зокрема, пропонується, що за такі правопорушення, вчинені особою у стані алкогольного сп’яніння або у стані, викликаному вживанням наркотичних або інших одурманюючих засобів, карати позбавленням волі на строк від восьми до десяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк десять років.

Читайте також: Смертельна ДТП у Харкові: автомеханік назвав швидкість, на якій їхала Зайцева

Також документом передбачено, що особа, позбавлена права керувати транспортним засобом керувала ним, каратиметься позбавленням волі на строк п’ять років з позбавленням права керувати транспортними засобами пожиттєво.

Проектом закону, крім того, передбачається доповнити закону "Про основи національної безпеки України" новими положеннями щодо визначення загрози національній безпеці від зростання аварійності, у тому числі й через те, що водії у стані алкогольного сп’яніння сідають за кермо.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-