Нацрада vs Inter Media: регулятор каже, що почав програвати суди

Нацрада vs Inter Media: регулятор каже, що почав програвати суди

Укрінформ
Якщо група телеканалів Inter Media Group, які за результатами першої хвилі моніторингу Нацради на предмет дотримання квот європейського продукту отримали санкцію «попередження» щодо квот, оскаржать це у суді, на ринку відбудуться суттєві зміни.

На цьому наголосив член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський під час прес-конференції в Укрінформі.

“Група телеканалів Inter Media Group подала до суду та оскаржує рішення Національної ради в судах. У першій інстанції ми виграли три з чотирьох судів , але у другій інстанції ми почали програвати суди”, - сказав Костинський.

За його словами, підстава для оскарження – чи відносяться фільми як аудіовізуальний продукт до телевізійних передач. “Якщо ми програємо суд у другій інстанції, то відбудуться значні зміни на ринку. Річ у тому, що Національна рада моніторить телерадіопростір відповідно до того, як це написано в законі. Ми вважаємо, що фільми є передачами. Ми виходимо зі ст. 1 Закону “Про телебачення і радіомовлення», де чітко написано, що програма - це поєднана єдиною творчою концепцією сукупність передач, яка має постійну назву та транслюється телеорганізацією. Тобто, жодного питання про те, що є окремі фільми, немає”, - сказав член Нацради.

Читайте також: Телеканали перевиконують "європейську" квоту - Нацрада

Отже, наголосив Костинський, у разі якщо група компаній у суді доведе, що фільм – це не передача, то спонсорування фільмів буде суперечити нормам Закону України «Про рекламу», оскільки законом передбачене спонсорування виключно програм та передач.

Окремо він зазначив, що якщо група компаній у суді доведе, що фільм – це не передача, то телеканали, які здійснюють мовлення за форматом – фільмопоказ, взагалі не підпадатимуть під дію закону. Однак, відповідно до вимог ч. 4 ст. 28 Закону України вимога стосовно дотримання квоти щодо частки передач європейського виробництва стосується усіх телерадіоорганізацій, та не містить жодних виключень.

Як повідомляв Укрінформ, 31 серпня 2017 року Нацрада оголосила попередження чотирьом телеканалам групи Inter Media Group - «Інтер», НТН, «Піксель» та «Ентер-фільм» – за недотримання квоти європейського та українського продукту. Inter Media Group назвала це рішення Нацради необгрунтованим та заявила про готовність доводити це в суді. 2 листопада телеканали групи змінили програмну концепцію у своїх ліцензіях із поясненням, що зміни пов'язані саме з вимогами законодавства. Водночас Inter Media Group таки звернулася до суду.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-